Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Ağustos 2012

ABONE OL

Yoksul da Ramazanı Yaşadı Zengin de

Esenler’de coşkulu bir şekilde devam eden Ramazan etkinliklerinin 28. günü düzenlenen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “ Esenler’de yoksul da ramazanı yaşadı, zengin de. İlçedeki herkes ramazanın tadına vardı” dedi.

Esenler’de coşkulu bir şekilde devam eden Ramazan etkinliklerinin 28. günü düzenlenen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “ Esenler’de yoksul da ramazanı yaşadı, zengin de. ilçedeki herkes ramazanın tadına vardı” dedi.

Ramazan ayının manevi iklimine uygun etkinliklerin düzenlendiği Esenler’de ramazanın 28. günü de birbirinden farklı etkinliklerle coşkulu geçti.Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen program, iftar saati sonrasında çocuk animasyon gösterileri ve orta oyunu ile başladı. Yüzlerce vatandaşın ilgi gösterdiği programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Başkan Danışmanları, Gazeteci Nurullah Öztürk ve Mehmet Gündem de katıldı. Kuran- ı  Kerim Tilavetinin ardından kürsüde bir konuşma yapan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, ramazanın her günü ilçede yapılan etkinliklere dikkat çekerek,  “Esenler’de ramazanın her günü bayram gibi geçti” dedi. Dörtyol Meydanının  Kadir Gecesi’nde dua meydanına dönüştüğünü görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Özkan, programı düzenleyen Esenler Belediyesi’ne teşekkür etti.

HERKES RAMAZANIN TADINA VARDI

Özkan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Dörtyol Meydanı’nın bugüne kadar bir çok şeye şahit olduğunu vurgulayarak önümüzdeki yıl yapılacak düzenlemelerle meydanın daha da büyüyeceğini söyledi. Esenler’de ramazan ayınca hayata geçen sosyal projeleri ve etkinlikleri hatırlatan Göksu, yoksulların evlerine konuk olduklarını ve düzenledikleri sokak iftarlarıyla insanları komşularıyla buluşturduklarını anlattı. “Esenler’de yoksul da ramazanı yaşadı, zengin de” diyen Göksu, ilçedeki herkesin ramazanın tadına vardığını belirtti. Önümüzdeki yıl Esenler halkının daha büyük bir heyecanla ramazanın idrak edeceğini ifade eden Göksu, “Bizlere düşen görev, her gün biraz daha ileri gitmek ve Esenler’i İstanbul’a yakışır bir ilçe haline getirmek” dedi. Konuşmasına Esenler Belediyesi olarak Arakan için başlattıkları yardım kampanyasını hatırlatarak devam eden Göksu, “17 Ağustos Cuma günü Arakan için bir yardım gecesi düzenleyeceklerini söyledi.

KARATAŞ: “HUZUR İSLAMDA”

Göksu’ya konuşmasının ardından Ordu Dernekler Platformu tarafından ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı günün anısına bir hediye takdim edildi. Program, Ressam Rüstem Yılmaz’ın sahne almasıyla devam etti. Ressam Yılmaz, hızlı resim sanatı yöntemiyle sahnede yaptığı resimleriyle vatandaşlar tarafından büyük beğeni gördü.

Resimlerin Başkan Göksu ve AK Parti İlçe Başkanı Özkan’a hediye edilmesinden sonra sahneyi İlahiyat uzmanı Doç.Dr. Mustafa Karataş aldı. Doç. Dr. Karataş, huzur kavramının önemine dikkat çekerek “Huzur, parada pulda değil,  İslam’dadır” dedi. Huzurun anahtarının imanda saklı olduğunu belirten Karataş, her olaydan bir hayır çıkarmak gerektiğini söyledi. “Bizim gönül dünyamızı zenginleştirecek Mevlanalara, Yunus Emrelere ihtiyacımız var” diyen Karataş, toplumumuzun uzun yıllar dinden ve imandan uzak tutulmaya çalışıldığını dile getirerek, “Bu toplum susuz kaldı, çoraklaştı. Ama bugün toplumumuzu öyle bir manevi değer kuşattı ki artık dua meydanları oluştu. Bu toplum, yeniden ayağa kalktı. Ne kadar unutturmaya çalıştılarsa hiç kimse imanımızı alamadı. Bu milletin mayası sağlam” dedi. İlimin önemine dikkat çekerek konuşmasına devam eden Karataş, bir insanın sadece kitap okumakla ya da gezmekle alim olmayacağını belirterek, okurken gezen bir insanın kendini geliştirebileceğini vurgulayarak, anne ve babalara çocuklarını okumaya teşvik etmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Karataş’ın sohbetinin ardından program sona erdi.

 

Diğer Haberler