Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Nisan 2019

ABONE OL

Yılın ‘fanzin Ödülü’ Onların!

Esenler Belediyesi'nin "Kafasına Esenler Fanzin Dergisi Okulu"nun öğrencileri, çıkardıkları 70 adet fanzinle, "2019 Uluslararası Dergicilik Ödülleri" kapsamında yılın "Fanzin Ödülü"nü kazandı.

EsenlerBelediyesi’nin “Kafasına Esenler Fanzin Dergisi Okulu”nun öğrencileri, çıkardıkları 70 adet fanzinle, “2019 Uluslararası Dergicilik Ödülleri” kapsamında yılın “Fanzin Ödülü”nü kazandı.

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) tarafından düzenlenen “10. Uluslararası Dergi Fuarı” kapsamında “2019 Uluslararası Dergicilik Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yılEyüpsultan Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Feshane Caddesi’nde gerçekleştirilen fuarın ödül töreni, Zal Mahmut Paşa Camisi’nin avlusunda yapıldı.

ÖĞRENCİLERDEN 70 FANZİN

Toplam 13 kategoride ödül verilen törende,yılın “Fanzin Ödülü”nü EsenlerBelediyesi’nin “Kafasına Esenler Fanzin Dergisi Okulu” aldı. Esenler’deki 4 ortaokul, 4 lise ve 2 bilgi evinden toplam 250 öğrenci; çizgi roman, yazı, şiir, bilim, tarih gibi çeşitli konularda çıkardıkları 70 adet fanzin ile bu ödüle layık görüldü. Öğrencilerin çıkardıkları fanzinler (finansal kaynaklardan ve hiyerarşik yapılardan uzak alternatif basılı bir materyal) alanda sergilendi ve okurların beğenisini kazandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Taşçı ve Osman Gökçebaş da, “Kafasına Esenler Fanzin Dergisi Okulu”nun fanzinlerini inceledi ve öğrencileri tebrik ettiler.

YENİ FANZİNLER ÇIKACAK

Dergicilik mesleğinin gelişimini desteklemek, uygulamaya dönük çalışmalar yürütmek ve dergiciliği gençlerle buluşturmak amacıyla, ortaokul ve lise öğrencileri için Esenler Belediyesi’nce hayata geçirilen “Kafasına Esenler Fanzin Dergicilik Okulu”, önümüzdeki dönemde de farklı içeriklerde fanzinler çıkarmaya devam edecek.

Diğer Haberler