Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ocak 2015

ABONE OL

Yılın En Başarılı Başkanı Göksu

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ORC Araştırma'nın düzenlediği ankete göre 2014 yılının ülke genelinde "En Başarılı İlçe Belediye Başkanı" seçildi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ORC Araştırma’nın düzenlediği ankete göre 2014 yılının ülke genelinde “En Başarılı İlçe Belediye Başkanı” seçildi.

Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden ORC Araştırma’nın “2014 Yılı En Başarılı Belediye Başkanları” anketinin sonuçları yayınlandı.

2-10 Ocak tarihleri arasında 81 ilde toplam 12 bin 600 kişiyle yapılan görüşmeler sonucunda ankete göre 2014 yılının ülke genelinde “En Başarılı İlçe Belediye Başkanı” Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu oldu.

YÜZDE 57.4 OY ALDI

Yüzde 57.4 oy oranıyla zirvedeki yerini alan Göksu’yu, yüzde 55 ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak takip ediyor. En başarılı 5 ilçe belediye başkanının yer aldığı listede sırasıyla; Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edabali ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da bulunuyor.

ÖRNEK PROJELERE İMZA ATTI

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, göreve geldiği 2009 yılından beri Esenler’de yürüttüğü sosyal, kültürel ve fiziksel projelerle dikkat çekti. Esenler Belediyesi’nce başarı ile uygulanan ve madde bağımlıları yeniden hayata kazandıran “% 100 Hayat”, “Esenler’in İyilik Kapısı EDİM”, “Kimsesizlerin Kimi”, “Esenler Kariyer Merkezi ESKAM”, kadın istihdam projesi “KADEME”, güvenli gıda “ESHİP”, Esenler Gençlik ve Bilgi Evi (ESGEV), Esenler’in yüz güldüren iletişimi “ESTİM”, Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi “ESAYDAM”, Esenler Sanat Evi “ESEV”, “Anne Üniversitesi”, Türkiye’nin ilk “Çocuk Sokağı” gibi sosyal ve kültürel projeleri ve yine aynı şekilde tüm Türkiye’ye model olan “Kentsel Dönüşüm” çalışmalarıyla birçok belediye ve kuruma örnek teşkil etti.

OYUNU EN ÇOK O ARTTIRDI

29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimi’nde yüzde 47.5 ile Belediye Başkanı seçilen Göksu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde de oylarını yaklaşık yüzde 32 arttırarak seçmenin yüzde 62.7’sinin oyunu almıştı. Göksu, aynı zamanda bir önceki seçime göre oylarını en çok arttıran İlçe Belediye Başkanı olmuştu.

Diğer Haberler