Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Aralık 2014

ABONE OL

‘yıldız’larla Şeb-i Arus Kutlaması

Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlenen Şeb-i Arus programında YTÜ öğrencileri için Şair Serdar Tuncer Mesnevi'den şiirler okudu, Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh da bir konser verdi.

Mevlana’nın 741. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlenen Şeb-i Arus programında YTÜ öğrencileri için Şair Serdar Tuncer Mesnevi’den şiirler okudu, Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh da bir konser verdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Tarih ve Medeniyet Kulübü, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün katkılarıyla bir Şeb-i Arus programı düzenledi. YTÜ Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa; YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mesut Güner ile çok sayıda öğrenci katıldı.

SERDAR TUNCER VE AGÂH SAHNE ALDI

Mevlana’nın 741. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle gerçekleşen programda şiirler okundu, şarkılar söylendi. Sahneye önce Şair Serdar Tuncer çıktı. Tuncer, Mesnevi’den şiirler okudu ve öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından da Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh, Gülniyaz Musiki Topluluğu ile birlikte konser verdi. Konserde tasavvuf müziğinin en seçkin eserleri Şeb-i Arus için seslendirildi.

Diğer Haberler