Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Haziran 2017

ABONE OL

Yiğidolar Esenler’de İftarda

Esenler'de yaşayan Sivaslılar, Şehir İftarları'nda bir araya gelip iftar yaptılar.

Esenler’de yaşayan Sivaslılar, Şehir İftarları’nda bir araya gelip iftar yaptılar.

Esenler Belediyesi, Şehir İftarları’nda Sivaslılar’ı ağırladı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, SivaslılarEğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Hanifi Toptaş, EsenlerSivaslılarDernek BaşkanıSefarettin Korkmaz ve Sivaslılar katıldı.

BU İFTARLARLA NEREDEN GELDİĞİMİZİ HATIRLIYORUZ

İftar öncesi bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Ramazan arınmaktır, aftır, rahmettir” diyerek, “Cenab-ı Hakk’a bizi böyle bir zaman iklimine ulaştırdığı için hamd ediyoruz. Bir saniye sonrasını bile kontrol edemediğimiz hayatta, Ramazan ayının her anını kaçırılmaması gereken bir zaman iklimi olarak almalıyız ve bu iklimin kıymetini bilmeliyiz, iyilik yapıp dua etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Şehir İftarları ile köklerimizi hatırladığımızı belirten Göksu, “Nereden geldik farkındalığını oluşturmak için Şehir İftarları düzenliyoruz. Kendi geleneklerimizi, kültürlerimizi devam ettirmek için yörelerimizle bu iftarları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bol bol sohbet edip hasret gideren yiğidolar, ezanın okunmasıyla birlikte hemşehrileriyle aynı sofrada iftar yaptılar. Program, dualarla sona erdi.

Diğer Haberler