Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Ağustos 2011

ABONE OL

Yetimlerin iftar birlikteliği

Marmara Grubu Vakfı tarafından Esenler’de yaşayan tüm yetimlere verilen iftarda konuşan Esenler Belediye Başkanı Göksu, “Yetimleri iftar sofrasında buluşturmak, onlara hizmet etmek bizim için bir şereftir” dedi.

Marmara Grubu Vakfı tarafından Esenler’de yaşayan tüm yetimlere verilen iftarda konuşan Esenler Belediye Başkanı Göksu, “Yetimleri iftar sofrasında buluşturmak, onlara hizmet etmek bizim için bir şereftir” dedi.

Esenler Belediyesi ev sahipliğinde, Marmara Grubu Vakfı tarafından Esenler’de   yaşayan tüm yetim çocuklara iftar verildi. Esenler Spor Kompleksi önünde açık havada gerçekleşen iftar yemeğine; Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Engin Köklüçınar, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Rumeysa Semiz ile çok sayıda yetim çocuk aileleriyle beraber katıldı. Samimi bir ortamda hep birlikte oruçlarını açan yetimler, yemeklerini yedikten sonra görme engelli 9 yaşındaki Salman Caba’nın okuduğu sofra duasına hep birlikte amin dediler.  

İftar sonrasında bir konuşma yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Engin Köklüçınar, Marmara Grubu Vakfı olarak 15 yıldır geleneksel  iftarlar verdiklerini anlattı ve, “Hiçbir iftar, bu kadar candan ve yüreğimizi ferahlatan bir iftar olmadı” dedi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teşekkür eden Köklüçınar, kendisini tanımış olmaktan çok memnun olduğunu söyledi. Köklüçınar, önümüzdeki yıllarda Esenler’de iftarlar vermeye devam edeceklerini belirterek konuşmasını tamamladı.

Yetimlere hizmet etmek şereftirİftar sofrasında Köklüçınar’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise; yetimler için iftar sofrasını kuran Marmara Grubu Vakfı’na teşekkür etti.  Ramazan ayı boyunca Esenler’in toplam 10 farklı mahallesinde “Konu -komşu iftardayız” sloganıyla sokak iftarları kurduklarını anlatan Göksu, bugünkü iftarın diğerlerinden daha farklı olduğuna dikkat çekerek, “Yetimleri iftar sofrasında buluşturmak, onlara hizmet etmek bizim için bir şereftir” dedi. Esenler’de son 2,5 yıl içinde halktan aldıkları emaneti en iyi şekilde muhafaza etmeye çalıştıklarını belirten Göksu, ilçedeki tüm yetim çocuklarla her zaman yakından ilgilendiklerini ve onlara yetim olmanın acısını hissettirmemek için ellerlinden gelen gayreti göstermeye çalıştıklarını söyledi.

İftara katılan tüm yetim çocuklara ve iftar sofrasının kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına devam eden Göksu, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza’ya da teşekkür ederek, “Bizler her zaman yetimlerin yanında olmaya çalışıyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürümüz Özcan kardeşim de bu konuda büyük emek sarf ediyor. Bu işler gönül işi.  O da  bu işi gönülden yapıyor.  Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Yetim çocuklardan teşekkür çiçekleriYapılan konuşmaların ardından iftara katılan yetim çocuklar, teşekkür etmek için günün anısına Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya, Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Köklüçınar’a ve AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Semiz’e birer çiçek takdim etti. İftar programı, Göksu’nun yetim çocuklarla fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler