Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Ağustos 2011

ABONE OL

Yetimlerin bayramlık sevinci

Esenler’de bayram hazırlıkları başladı. Ramazan bayramı öncesinde yetim ve öksüz çocuklara bayram sevinci yaşatan Esenler Belediyesi, Minik Gamzeler adlı sivil toplum kuruluşu aracılığıyla Esenler'deki toplam 492 yetim ve öksüz çocuğa bayramlık giysi hediye etti.

Esenler’de bayram hazırlıkları başladı. Ramazan bayramı öncesinde yetim ve öksüz çocuklara bayram sevinci yaşatan Esenler Belediyesi,Minik Gamzeler adlı sivil toplum kuruluşu aracılığıyla, Esenler’deki  toplam 492 yetim ve öksüz çocuğa bayramlık giysi hediye etti.

Esenler Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen bayramlık dağıtım törenine, çok sayıda yetim ve öksüz çocuk, aileleriyle beraber katıldı. Törende çocuklara tek tek bayramlıklarını dağıtan Minik Gamzeler çatısı altında bir araya gelen hayırseverler ile Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim ve öksüz çocukları tepeden tırnağa giydirerek onlara bayram sevinci yaşatmak istediklerini söyledi. Yetim ve öksüz çocukları kendi çocuklarıymış gibi gördüklerini anlatan Hamza,  “Yetim ve öksüz çocuklarımızın bu bayrama yeni bayramlıklarla girecekler. Onlar da bizim çocuklarımız. Tüm yetimleri tebessüm ettirmek, onlara uzatmak bizim sorumluluğumuzdur. ” dedi. 

Çok mutluyuz

Tüm çocukların ve ailelerinin bayramını kutlayan Hamza, konuşmasının ardından “Minik Gamzeler” adlı Sivil Toplum kuruluşunun sponsorluğunda alınan birbirinden güzel bayramlıkları özel olarak hazırlanan poşetlerde yetim ve öksüzlere dağıttı.

Bayramlık giysilerini alan yetim ve çocuklar ise; büyük sevinç yaşadı. Hediyelerle birlikte mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, bayrama girmiş gibiydiler. Bayramlıklarını alan çocuklar,  kendileri için organize edilen  tiyatro gösterileri, palyaço ve animasyon programlarını büyük bir ilgiyle izleyerek hep birlikte keyifli vakit geçirdi. Dağıtılan pamuk şekerlerini de büyük bir iştahla yiyen çocukların mutluluğunu gören aileler de “Bize bu yardımı sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Bizleri unutmadılar. Çok mutluyuz. Bayrama girmeden bizlere bayram sevincini yaşattılar.” diyerek sevinçlerini dile getirdiler.

 

Diğer Haberler