Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ağustos 2013

ABONE OL

Yetimlere Unutulmaz İftar

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan yetim çocukları düzenlediği iftar programında bir araya getirdi. Arkadaşlarıyla aynı sofrada oruçlarını açan çocuklar, Esenler Belediyesi'nin kendilerine dağıttığı bayramlıklarla sevinçlerine sevinç kattılar.

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan yetim çocukları düzenlediği iftar programında bir araya getirdi. Arkadaşlarıyla aynı sofrada oruçlarını açan çocuklar, Esenler Belediyesi’nin kendilerine dağıttığı bayramlıklarla sevinçlerine sevinç kattılar.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki yetim çocukların yüzlerinde tebessüm olmaya devam ediyor. İlçedeki yetim çocukları iftar programında bir araya getiren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde tüm çocuklara bayramlıklarını dağıttı. Kemer Mahallesi’nde yer alan Esenler Belediyesi Spor Kompleksi bahçesinde gerçekleştirilen iftara; Esenler Belediyesi Başkan Vekili Faruk Aydın, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Sosyal İşler Birim Başkanı Tuna Tantu, AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, ilçede yaşayan yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

BU SOFRALAR UNUTULMAZ

Programda ilk konuşmayı yapan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, böyle kıymetli çocuklarla iftar açmayı kendisine nasip eden Allah’a şükrederek sözlerine başladı. Özkan, “Burada bir kez daha hayatın çocuklarla daha güzel olduğunu müşahede ettim çünkü onların gözünde saflık var, onların gözünde hiçbir kötülük yok. İftar yaptıktan sonra Esenler Belediyesi’nin onlara bayramlık hediye etmesi çok güzel. Sosyal İşler Müdürü Özcan bey ve Meryem Hanım yaptığı işlerle onlara bir aile havası estiriyor. Bu sofralar unutulmayacaktır. Belki 20-30 yıl sonra buradaki çocuklar kendi çocuklarına anlatacaktır. Çocuklarımıza iyi bakmalıyız. Çünkü gelişmiş bin nüfusa ihtiyacımız var. Bu sofrada ülkemiz için de dua edelim” dedi.

BİZ HEP YANINIZDA OLACAĞIZ

Esenler Belediyesi Başkan Vekili Faruk Aydın da, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun selamlarını getirdiğini ifade ettikten sonra, “Ramazan ayı boyunca tüm mahallelerimizde sokak iftarları yaptık. Bugün de açık havada iftar yapıyoruz ama yetim çocuklarımızla iftar yapmak, bizim en çok önem verdiğimiz, en fazla haz aldığımız iftarımızdır. İftarımıza icabet eden tüm çocuklarımıza ve onların ailelerine çok teşekkür ediyorum. Esenler Belediyesi olarak biz her zaman yanınızdayız. Hiçbir eksiklik çekmemeniz için biz yanınızda hep var olacağız. Sizlere yönelik çalışmalarımız sürecek. Sizler de bizlere dua edin” dedi.  Kadir Gecesi Dörtyol Meydanı’nda  100 bin kişiyle dua edeceklerini belirten Aydın, “Ben sizlerin dualarınızın kabul olacağına inanıyorum. Belki sizin sayenizde bizim de dualarımız kabul olur. O yüzden buradaki herkesi eksiksiz Dörtyol’a bekliyoruz. Ben şimdiden Kadir Gecenizi ve Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

ÇOK ŞANSLILAR

Programda söz alan AK Parti  İstanbul Kadın Kolları Sosyal İşler Birim Başkanı Tuna Tantu, Esenler’de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Esenler’de sürekli irtibat halinde olmaktan da çok mutluyum çünkü benim için hayatımın her alanında çocuk çok önemli.  Esenler Belediyesi’nin çocuklara verdiği değer çok farklı. Buradaki tüm çocuklar Esenler’de yaşadığı için çok şanslı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya ve ekibine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İKİZLERE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Konuşmaların ardında çocuklar, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediyesi Başkan Vekili Faruk Aydın ve AK Parti  İstanbul Kadın Kolları Sosyal İşler Birim Başkanı Tuna Tantu’ya birer çiçek takdim ettiler.  Programda ayrıca 11 yaşındaki ikiz kardeşler, Merve Nur Akpınar ve Ahmet Akpınar’ın doğum günü de pasta kesilerek kutlandı. Doğum günlerini bu kadar kalabalıkla birlikte ilk defa kutladıklarını belirten Merve ve Ahmet, duygularını “Çok mutluyuz ve çok heyecanlandık. Bugünü hiç unutmayacağız. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde dile getirdiler.

BAYRAMLIKLAR HAZIR

Programda çocuklara yönelik animasyon, illüzyon ve jonglör gösterileri de düzenlendi. Çocukların meraklı ve heyecanlı bakışları eşliğinde renklenen gecede, Ramazan Bayramı öncesinde Esenler Belediyesi tarafından kendilerine dağıtılan bayramlıkları da sevinç içinde kabul eden çocuklar, unutamayacakları bir gün yaşadılar.

Diğer Haberler