Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Şubat 2015

ABONE OL

Yetimlere ‘tarihi’ Moral

Esenler Belediyesi, "Yetimlerle Dayanışma Projesi" kapsamında yetim çocuklar ve ailelerine yönelik gezi programı düzenledi. Yetim aileleri Panorama 1453 ve Miniatürk’ü gezerek moral depoladı.

Esenler Belediyesi, “Yetimlerle Dayanışma Projesi” kapsamında yetim çocuklar ve ailelerine yönelik gezi programı düzenledi. Yetim aileleri Panorama 1453 ve Miniatürk’ü gezerek moral depoladı.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Esenler’de yaşayan yetim çocuklar ve ailelerine moral vermek amacıyla gerçekleştirdiği ekinliklere bir yenisini daha ekledi. Çocuk Sokağı’nda bulunan Esma Biltaci Anne ve Çocuk Kampüsü önünden hareket eden servislerle yola koyulan çocuklar ile ailelerine gezi sırasında ESAYDAM Koordinatörü Meryem İnat ve bazı müdürlük personeli de eşlik etti.

YETİMLERE ‘TARİHİ’ MORAL

Yetim çocuklar ve ailelerin ilk durağı Topkapı’daki Panaroma 1453 Tarih Müzesi oldu. Burada müze görevlileri, İstanbul’ un fethi hakkında yetim ailelerine bilgiler aktardı. Yaklaşık 45 dakika süren Panaroma 1453 Tarih Müzesi ziyaretinin ardından yetim aileleri Sütlüce’de bulunan Miniatürk’e götürüldü. Kültür değerlerimizin sergilendiği Türkiye’nin en büyük açık hava müzesi Miniatürk’te yetim aileler, bir saatlik serbest geziyle birlikte Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki tarihi eserlerin maketlerini görme fırsatı elde ettiler.

Beşiktaş Yıldız Korosu’nda yenilen öğle yemeğinin ardından yetim çocuklar ve aileleri, aynı servislerle tekrar Esenler’e döndü. Geziden büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten çocuklar ve aileleri, “Bizlere bu imkanı sunan belediyemize ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Yarıyıl tatilinde bizler için güzel bir gün oldu” dediler.

Diğer Haberler