Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Ağustos 2011

ABONE OL

Yetimlere iftar sofrası

Esenler Belediyesi her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da yetimleri unutmadı. Bugüne kadar birbirinden güzel iftar organizasyonlarına ev sahipliği yapan Esenler Belediyesi, bu kez yetim çocuklarla iftar sofrasında bir araya geldi.

Esenler Belediyesi her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da yetimleri unutmadı. Bugüne kadar birbirinden güzel iftar organizasyonlarına ev sahipliği yapan Esenler Belediyesi, bu kez yetim çocuklarla iftar sofrasında bir araya geldi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğine; Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ve çok sayıda yetim çocuk, anneleriyle birlikte katıldı. Davutpaşa Caddesi’ndeki Burger King’te bir araya gelen yetim çocuklar, iftar saatine yarım saat kala istedikleri menüleri almak için kasanın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.  Heyecanlı ve utangaç tavırlarıyla dikkat çeken yetimler, iftar vaktinin gelmesiyle hep birlikte yemeklerini yediler. Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar yemeğinin ardından görme engelli 9 yaşındaki Salman Caba’nın okuduğu sofra duası ise; iftara katılanlar tarafından büyük bir dikkatle ve ilgiyle dinlendi.

Yine gelelimİftar sonrasında yetim çocuklarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, yetimlerle sadece bugün değil, her zaman birlikte olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. Yetim çocukları kendi çocukları gibi gördüklerini belirten Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ise; sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak yetim çocuklarla her zaman yardımlaşma,  dayanışma ve kardeşlik içinde olduklarını vurguladı. “Kimsesizlerin kimi”, “Yalnız Değilsiniz” gibi projelerle kimsesiz ve yaşlılara sahip çıktıkları gibi yetim ve öksüz çocuklara da her zaman sahip çıkacaklarını belirten Hamza,  “Bizler Ramazanın bereketini yetim çocuklarımızla paylaşıyor olmaktan çok mutluyuz” dedi.

Büyük bir iştahla yedikleri hamburger menüleri çok beğendiklerini söyleyen yetimler ise; Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Türk’e ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hamza’ya teşekkür ettiler.

İftar sonrasında yetimler, Burger King’te bulunan Çocuk Oyun Alanı’nda oyunlar oynayarak, gönüllerince eğlendi. Yetimler, kendilerine ikram edilen dondurmaları da yedikten sonra Esenler Belediyesi’ne ait servis araçları ile tek tek evlerine bırakıldılar. 

 

 

 

 

Diğer Haberler