Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Mayıs 2011

ABONE OL

Yetimlere doğum günü sürprizi

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki Mayıs ayı doğumlu yetim çocuklara sürpriz bir yaş günü partisi düzenledi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü,  ilçedeki Mayıs ayı doğumlu yetim çocuklara sürpriz bir yaş günü partisi düzenledi. Hep birlikte doğum günü pastasının mumlarını üfleyen çocuklar, kendilerine verilen hediyelerle mutluluklarına mutluluk kattılar.

Sosyal projeleriyle dikkat çeken Esenler Belediyesi, yetimler için yeni bir uygulamaya daha imza attı. İlçedeki yetim çocuklar için her ay yaş günü partisi düzenlemeye başlayan Esenler Belediyesi, Mayıs ayı doğumlu yetim çocukların yaş günlerini coşkuyla kutladı. Esenler Spor Kompleksi’nde gerçekleşen doğum günü partisine Mayıs ayı doğumlu yaklaşık 50 yetim çocuk ve aileleri katıldı. Kendileri için düzenlenen partide hep beraber yaş günlerini kutlayan yetimlere ilçedeki diğer 300 yetim çocuk da katıldı ve arkadaşlarının mutluluklarına ortak olarak birbirinden güzel etkinliklerle doyasıya eğlendi.Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza’nın çocukların doğum gününü kutlamasının ardından başlayan programda Mc.Donalds’ın sevimli kahramanı Ronald Mc.Donald,  çocuklara unutulmaz saatler yaşattı. Ronald’ın birbirinden ilginç şovları, illüzyon ve dans gösterileriyle eğlenen çocuklar, salondaki rengarenk yüzlerce balonlarla da oyunlar oynadılar. Hep beraber el ele tutuşarak büyük bir çember oluşturan çocuklar, yaptıkları danslarla da gönüllerince eğlendi. Gösteri bittikten sonra alkışlarla Ronald’ı uğurlayan çocuklar, daha sonra çeşitli sponsorlar tarafından kendilerine verilen hediyeleri almak için sıraya girdiler. Uzun kuyruklar oluşturan çocuklar, meraklı ve heyecanlı bekleyişin ardından hediyelerine kavuştuktan sonra doğum günü pastasının mumlarını hep birlikte üflediler. Büyük bir iştahla doğum günü pastalarını yiyen çocuklar, arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.  

 Go- kart’ta eğlendilerYaş günü kutlamalarının ardından spor kompleksinin hemen yanında bulunan Red Go-kart araçlarına binerek keyifli vakit geçiren çocuklar ve aileleri, düzenlemiş olduğu bu organizasyon nedeniyle Esenler Belediyesi’ne teşekkür ettiler.  Yetimlere yönelik doğum günü partileri düzenlemeye devam edeceklerini belirten Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hamza da “Yetim çocuklarına yönelik olarak değişik aktiviteler yaparak onları hiçbir şeyden mahrum bırakmamanın gayretini gösteriyoruz. Her ay, doğum günü partisi düzenleyerek, o ay içinde doğan çocukların mutluluklarına ortak olacağız. Onların mutluluklarını beraber paylaşacağız” dedi.

Diğer Haberler