Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mayıs 2018

ABONE OL

Yetimlerden Dünyaya Kardeşlik Mesajları

Dünya Yetimler Günü'nde 13 ülkeden yetim çocuklar Esenler'de önce iftar yaptılar sonra şiirler, ilahiler okuyup Esenler'den dünyaya birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Dünya Yetimler Günü‘nde 13 ülkeden yetim çocuklar Esenler’de önce iftar yaptılar sonra şiirler, ilahiler okuyup Esenler’den dünyaya birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) kararıyla 2014 yılından bu yana Dünya Yetimler Günü olarak kutlanan Ramazan’ın 15’inde, Bosna, Arnavutluk, Kırgısiztan, Azerbaycan, Pakistan, Lübnan, Filistin, Nijer, Afganistan, Çeçenistan, Doğu Türkistan ve Suriye’den yetim çocuklar Esenler’deki yetim kardeşleri ile bir araya geldi. Önce 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda hep birlikte iftar yapan çocuklar teravih namazının ardından Dörtyol Meydanı’nda yapılan Ramazan etkinliklerine katıldılar.

ÖMER KARAOĞLU İLE “ÜMMET SENFONİSİ” SÖYLEDİLER

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Yetimler Gecesi’nde 13 ülkeden yetim çocuklar kendi dillerinde şarkılar, şiirler ve ilahiler okuyup yöresel dans gösterileri sergilediler. Programın sonunda dünya yetimleri, sanatçı Ömer Karaoğlu ile aynı sahneyi paylaştı. Çocuklar, Ömer Karaoğlu’nun 3 dilde seslendirdiği “Ümmet Senfonisi” adlı eserini birlikte söylediler. Karaoğlu, konserin devamında “Beni Bana Bırakma”, “Kuşlar” ve “Onlar Bilemezler” gibi sevilen şarkılarını ve ilahiler seslendirdi.

BİR ŞEHİR YETİMLERİ AĞIRLIYORSA HUZURLUDUR

Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bir sofra, yetimleri ağırlıyorsa bereketli ve şereflidir. Bir şehir, yetimleri ağırlıyorsa o kadar huzurludur. 13 ülkeden yetim çocuklarımızı Esenler’de ağırladık. Allah’a bize bunu nasip ettiği için şükrediyorum. Her zaman mazlumun yanında olan bir milletin çocukları olduğumuz için gurur duyuyorum” diye konuştu.

Göksu konuşmasının ardından çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Gecenin sonunda programa katılan çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Diğer Haberler