Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Eylül 2013

ABONE OL

Yetimler Moral Depoladı

Esenler’de eğitim gören ilk ve ortaokul çağındaki yetim çocukların bir araya getirildiği Yetimlerle Dayanışma programında yüzlerce çocuk, okulların açılmasından önce moral depoladı. Renkli görüntülerin yaşandığı programa katılan bütün çocuklara sürpriz hediyeler de dağıtıldı.

Esenler’de eğitim gören ilk ve ortaokul çağındaki yetim çocukların bir araya getirildiği Yetimlerle Dayanışma programında yüzlerce çocuk, okulların açılmasından önce moral depoladı. Renkli görüntülerin yaşandığı programa katılan bütün çocuklara sürpriz hediyeler de dağıtıldı.Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2013 – 2014 eğitim öğretim yılı öncesi Esenler’de yaşayan yetim çocukların okul öncesi motivasyonlarını arttırmak için bir eğlence programı düzenledi. Yetimlerle Dayanışma programı kapsamında ilçede eğitim gören ilk ve ortaokul çağındaki yüzlerce yetim çocuğun bir araya getirildiği program, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Belediyeye ait otobüslerle Spor Kompleksi’ne getirilen çocuklar, çalan şarkılar eşliğinde dans etti, palyaço ve animasyon gösterileriyle de gönüllerince eğlendi. Programda Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ve Esenler Belediye Meclis üyeleri Musa Ada ile Birsen Kırkmalı ve veliler de çocukları yalnız bırakmadı.YASİN’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Programda ayrıca Yasin Kocaman isimli bir çocuğun doğum günü de kutlandı. 8’inci yaşını arkadaşlarıyla birlikte kutluyor olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Kocaman, “Ben Anneler Günü’nde Meryem ablaya hediye vermiştim. Onlar da bugün benim doğum günümü kutluyor. Çok mutluyum, herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Coşkulu alkışlar eşliğinde doğum günü pastasını kesen ve hediyesini de alan küçük Yasin, mutluluğunu arkadaşlarıyla paylaştı. Renkli görüntülerin yaşandığı programın sonunda bütün çocuklara sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Diğer Haberler