Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Haziran 2011

ABONE OL

Yetim çocukların piknik keyfi

Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçedeki yetim çocuklara unutulmaz bir piknik keyfi yaşattı. Aileleriyle beraber Göktürk Gölü Piknik alanında doğa ile kucaklaşan yetimler, hep birlikte oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.

Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçedeki yetim çocuklara unutulmaz bir piknik keyfi yaşattı. Aileleriyle beraber Göktürk Gölü Piknik alanında doğa ile kucaklaşan yetimler, hep birlikte oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.  

Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Özcan Hamza öncülüğünde Esenler Belediyesi’nin servis araçlarıyla pikniğe götürülen toplam 200 yetim çocuk, şehrin gürültülü ortamından uzakta yemyeşil ağaçlar arasında ve kuş sesleri eşliğinde güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı. Eğitim- öğretim yılını geride bırakarak tatile ulaşmanın sevinci içindeki yetimler, stres atarak güneşli, güzel bir havada doğayla iç içe piknik yapmanın keyfini çıkardı.  Başlarına güneş geçmemesi için belediye görevlilerinin kendilerine dağıttıkları şapkaları giyen yetimler, soluğu ağaçların altında kurulan masalarda aldıktan sonra  mangalda kendileri için pişirilen etleri büyük bir iştahla yedikler.  Gün boyunca oynadıkları oyunlarla hoşça vakit geçiren yetimler,  kendi aralarında gruplar oluşturarak futbol ve voleybol maçları da yaptı. Günün ilerleyen saatlerinde Göktürk Gölü çevresini gezerek hatıra fotoğrafları da çektiren yetimler,  ağaçlara kurduklarda hamaklarda sallanarak yorgunluk attı.  Akşam saatlerinde dağıtılan dondurmalarla sevinç çığlıkları atan yetimler, çok güzel ve keyifli bir gün geçirdiklerini belirterek, Esenler Belediyesi’ne teşekkür etti.

Dünyan en güzel mutluluğu

Eğitim ve öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte yetim çocukların hem stres atması, hem de eğlenmesi için bu pikniği düzenlediklerini söyleyen Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Özcan Hamza, “Belediye olarak bir elimiz sürekli yetimlerin üzerinde. Onlar için mevsimine göre organizasyonlar düzenliyoruz. Okulların tatile girmesiyle de böyle bir piknik yapmayı uygun gördük. Yetim çocuklar için böylesine güzel bir organizasyonu düzenlemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Onları mutlu edebilmek, dünyanın en güzel mutluluğu” dedi.  Çocukların ilgisi karşısında çok memnun olduğunu dile getiren Hamza, değişik zaman ve zeminlerde yetim çocukları ile ilgili organizasyonlar yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Diğer Haberler