Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Haziran 2012

ABONE OL

Yetim Çocukların Göktürk Keyfi

Esenler Belediyesi tarafından Göktürk Piknik Alanı’na götürülen yetim çocuklar, şehrin gürültülü ortamından uzakta hep birlikte oyunlar oynayarak gönüllerince eğlendiler.

Esenler Belediyesi tarafından Göktürk Piknik Alanı’na götürülen yetim çocuklar,  şehrin gürültülü ortamından uzakta hep birlikte oyunlar oynayarak gönüllerince eğlendiler.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki yetim çocukları aileleriyle birlikte Göktürk Piknik alanına götürdü. Esenler Belediyesi’nin servis araçlarıyla pikniğe götürülen toplam 500 yetim çocuk, hep birlikte keyifli bir gün geçirdiler. Esenler Belediyesi Meclisi AK Partili Meclis Üyesi Musa Ada ve Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri  Müdürü Özcan Hamza’nın da katıldığı piknikte, 2011- 2012 eğitim öğretim yılını geride bırakarak tatile girmenin sevincini yaşayan yetim çocuklar,  güzel havada doğayla iç içe piknik yapmanın keyfini çıkararak stres attılar. Sabah kahvaltısı ikramıyla başlayan piknikte, birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı bulan çocuklar, günün ilerleyen saatlerinde voleybol, futbol ve ip atlama gibi oyunlar oynayarak eğlendiler.

HAMAKLARDA SALLANDILAR

Şehrin gürültülü ortamından uzakta, yemyeşil ağaçlar arasında ve kuş sesleri eşliğinde güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşayan çocuklara, belediye yetkilileri tarafından top ve balon ile kasket şapkalar dağıtıldı. 

Öğlen saatlerinde güneşin kendini iyice hissettirmesiyle beraber soluğu ağaçların altında kurulan masalarda alan çocuklar; belediye yetkilileri tarafından kendilerine ikram edilen pilav, kavurma, ayran ve meyvelerden oluşan öğle yemeği menüsünü de büyük bir iştahla yediler. Gün boyunca oynadıkları oyunlarla hoşça vakit geçiren yetimler,  kendi aralarında gruplar oluşturarak futbol ve voleybol maçları da yaptı. Günün ilerleyen saatlerinde ağaçlara kurdukları hamaklarda sallanarak dinlenen çocuklar, Göktürk Gölü çevresini gezinerek hatıra fotoğrafları da çektirdiler.

YETİMLERE DONDURMA SÜRPRİZİ

Akşam saatlerinde belediye yetkililerinin dondurma sürprizine çok sevinen yetimler, piknikte çok güzel ve keyifli bir gün geçirdiklerini belirterek  Esenler Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Okulların tatile girmesiyle öğrencilerin 1 yılın yorgunluğunu atabilmelerine destek olmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza da bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini belirterek, “Onları mutlu edebiliyorsak ne mutlu bizlere” dedi.

Diğer Haberler