Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Haziran 2011

ABONE OL

Yeşilay’dan Göksu’ya plaket

Yeşilay, uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda “% 100 Hayat” projesiyle mücadele ettiği için Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya plaket verdi. Göksu’nun plaketini Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya aldı.

Yeşilay, uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda “% 100 Hayat” projesiyle mücadele ettiği için Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya plaket verdi. Göksu’nun plaketini Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya aldı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, “26 Haziran Dünya Madde Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya bu alandaki çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Plaket töreni, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Muharrem Balcı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürü Mahir Çakallı, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Muharrem Balcı, bağımlılıkla mücadelede her türlü fırsatı değerlendirmeye çalıştıklarını belirterek, tüm bağımlılıklarla mücadele eden tek kuruluşun Yeşilay olduğunu söyledi. “Yeşilay, Türkiye’nin bir numaralı Sivil Toplum Kuruluşu olacak” diyen Balcı, uyuşturucu ve sigara bağımlılığına karşı yaptıkları çalışmaları da anlattı.

Programda konuşan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürü Mahir Çakallı da her yıl bir önceki yıldan daha fazla uyuşturucu madde ele geçirdiklerini belirterek, “Uyuşturucu birçok suçu beraberinde getiriyor. Uyuşturucu kullanan insanların onurunu, parasını ve ailesini kaybettiğini görüyorsunuz. Yapılacak iş, talebin azaltılmasını sağlamaktır” dedi.Yapılan konuşmaların ardından Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkanı Balcı, madde bağımlılığı ile mücadelede gerçekleştirdiği projelerle birey ve toplum sağlığının korunması için katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara plaket verdi. Balcı, “Yüzde 100 Hayat” projesiyle madde bağımlısı gençleri hayata yeniden kazandıran Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu adına Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya’ya da plaket takdim etti.

Plaketi Göksu adına Çetinkaya aldı

Plaketi alan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, yaptığı konuşmada; Esenler Belediyesi’nin İTO (İstanbul Ticaret Odası) ile birlikte yürüttüğü Yüzde 100 Hayat projesini anlatarak, ilçe genelindeki madde bağımlıların tespit edilip, tedavi edilmelerinden sonra meslek ve iş sahibi olduklarını ve hayata yeniden merhaba dediklerini söyledi. Uyuşturucuyla mücadele konusunda hem gençleri, hem de aileleri bilgilendirmek için çeşitli programlar da düzenlediklerini söyleyen Çetinkaya, projenin başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi. 

 

 

Diğer Haberler