Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Kasım 2015

ABONE OL

Yeryüzünü İmar Eden Nesiller

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin gerçekleştirdiği Öğretmenler Günü programında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Asıl olan yeryüzünü imar eden nesiller yetiştirmektir. Bu yüzden her birimiz ve öğretmenlerimiz, mesleğimizi en iyi şekilde yaparak, gök kubbede hoş bir seda bırakalım" dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin gerçekleştirdiği Öğretmenler Günü programında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Asıl olan yeryüzünü imar eden nesiller yetiştirmektir. Bu yüzden her birimiz ve öğretmenlerimiz, mesleğimizi en iyi şekilde yaparak, gök kubbede hoş bir seda bırakalım” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi gerçekleştirdiği bir programla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra; Yıldız Teknik Üniversitesi Prof. Dr. İsmail Yüksek, Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Göksel Ağargün, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan program, öğrenciler ve öğretim üyeleri tarafından hazırlanan halk müziği konseri ile devam etti. Programda açılış konuşmasını yapan Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Göksel Ağargün, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

YA ÖĞRETEN OL YA DA ÖĞRENEN

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Biz ilk emri oku olan bir medeniyetin çocuklarıyız. Biz yeryüzündeki insanlığın kendi dramını yaşarken, yeryüzündeki o dramı ortadan kaldıran insanlığa yepyeni bir medeniyeti inşa eden; ‘ya öğreten ol ya da öğrenen ol. Üçüncüsü olursan helak olursun’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Bizlere geleceğe bakmayı öğreten; ‘hikmet müminin yitik malıdır. Nerede bulursa alınmalıdır’ diyen peygamberin ümmetiyiz” dedi.

YERYÜZÜNÜ İMAR EDEN NESİLLER

Bilginin bugünü ve geçmişi anlattığına dikkat çeken Başkan Göksu, “Hikmet geleceği işaret eder. Bu açıdan biz gelecek tasavvuru olan, nereden geldiğini bilen ve nerede duracağını bilen insanın imarıyla sorumlu insanlarız. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki yeryüzünü imar eden de insandır, yeryüzünü ifsat eden de insandır. Onları yetiştiren de öğretmendir. Asıl olan yeryüzünü imar eden nesiller yetiştirmektir. Bu yüzden her birimiz ve öğretmenlerimiz, mesleğimizi en iyi şekilden yaparak, gök kubbede hoş bir seda bırakalım. İnşallah tüm öğretmenlerimiz iz bırakan ve adı unutulmayan öğretmenlerimiz olur” diye konuştu.

SAYGI VE TAKDİRLE ANILMALI

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ise dünyada her şeyin değer biçilebilir olduğunu, ancak öğretmenlerin eserlerine değer biçilemeyeceğini vurgulayarak, “Öğretmenler insanlığın olmazsa olmazlarını da öğrencilere öğretiyor. Eğitime yapılan yatırım, uzun vadede topluma yapılan yatırımdır. Günümüzde öğretmenlik mesleğinden beklentiler gittikçe artmış; öğretmenlerden rehber, araştırmacı ve rol model kişiler olması beklenmektedir. Öğretmenler Günü’nde öğretmenleri her kesim ve her kurum saygı ve takdirle anmalıdır” şeklinde konuştu.

Program, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Özlem Kaslay’ın öğretmenler adına yaptığı konuşma ile sona erdi.

Diğer Haberler