Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Şubat 2012

ABONE OL

Yerel Basın Divanı Toplandı

Esenler Yerel Basın Divanı’nda konuşan Başkan Göksu, “Hizmetlerimizle ilgili yazacağınız her şey bizi yönlendirir. Gelin Esenler’i birlikte büyütelim, birlikte kalkındıralım. Esenler’deki herkes bu sürdürülebilir kalkınmayı yakalamış olsun” dedi

Esenler Yerel Basın Divanı’nda konuşan Başkan Göksu, “Hizmetlerimizle ilgili yazacağınız her şey bizi yönlendirir. Gelin Esenler’i birlikte büyütelim, birlikte kalkındıralım. Esenler’deki herkes bu sürdürülebilir kalkınmayı yakalamış olsun” dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Esenler Yerel Basın Divanı’nda ilçede faaliyet gösteren yerel basın kuruluşlarının temsilcileri bir araya geldi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Belediye Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kürşat Gülrenk, Bölge gazetesi, Esenler’in Sesi, Radyo 2000, Gazete Esenler, Esenlerde Son Haber, AHA (Akbaba Haber Ajansı), Esenler 7/ 24 Haber ve Esenler Haber gazetesinin imtiyaz sahipleri, genel yayın yönetmenleri ve köşe yazarları katıldı.

Keyifli ve samimi bir ortamda gerçekleşen programda yerel basın mensupları, merak ettikleri tüm soruları Başkan Göksu’ya sorma fırsatı buldu. Yemek sonrasında bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Göksu, birlik, beraberlik ve kaynaşma amacıyla düzenlenen Esenler Yerel Basın Divanını belirli aralıklarla düzenleyeceklerini söyledi.

Esenler hakkında bilgi vererek konuşmasına devam eden Göksu, Esenler’in lokasyon itibariyle çok önemli bir ilçe olduğunu belirtti. Esenler’de son 3 yıl içinde hayata geçen fiziki, sosyal ve kültürel çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi veren Göksu, göreve geldiği günden bu yana ilçenin toplam 16 mahallesinde çok kapsamlı çalışmalar yaparak eksiklikleri tespit edip, bu eksikliklerin giderilmesi için çok sayıda projeye imza attıklarını ifade etti. “Kendimize bir yol haritası çıkardık ve o yol haritası doğrultusunda fiziki, sosyal ve kültürel projeleri tek tek hayata geçirdik” diyen Göksu, 29 Mart 2009 yılı Yerel Seçimleri öncesinde vatandaşa verilen sözleri yerine getirdiklerini ve o sözlerin şu anda yüzde 100 ilerisinde olduklarını belirtti.

Hayat kurtarmak istiyoruz Eğitim, sosyal ve kültürel alanda hayata geçen çalışmaları anlatarak konuşmasına devam eden Göksu, bu alanlarda çok ciddi adımlar attıklarını vurguladı. Sosyal alanda özellikle maddi durumu yetersiz yardıma muhtaç aileler için uygulamaya konulan EDİM ve Kardeş Aile projeleri hakkında da bilgi veren Göksu, Esenler’de her iki projeden yararlanan toplam 2 bin 650 kişi olduğunu söyledi. Esenler’de aç ve açıkta hiç kimsenin olmadığını ifade eden Göksu, yerel kalkınmayı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili bilgi de veren Göksu, Turgutreis, Oruçreis Çiftehavuzlar’daki kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız devam ettiğini vurguladı. Kentsel dönüşüm konusunda İstanbul’da en iddialı ilçenin Esenler olduğunu dile getiren Göksu, “Biz hayat kurtarmak istiyoruz. Bir insanımızın burnunun bile kanamasını istiyoruz” dedi. Esenler’deki bina stoğunun problemli olduğunu anlatan Göksu, ne kadar hızlı dönüşüm olursa o kadar fayda sağlanmış olacağını söyledi.

Esenler’i birlikte büyütelim Belediye hizmetleriyle ilgili her türlü fikir ve öneriye açık olduklarını belirten yerel basın kuruluşlarına büyük bir önem verdiklerini dile getirerek, “Hizmetlerimizle ilgili yazacağınız her şey bizi yönlendirir. Bize icraatlarımızla ilgili yaptığınız eleştirileri saygıyla karşılarız. Ama hep eleştirmenin de bir kıymeti olmaz. Benim kapım hepinize 24 saat açık. Gelin Esenler’i birlikte büyütelim, birlikte kalkındıralım. Esenler’deki herkes bu sürdürülebilir kalkınmayı yakalamış olsun” dedi.

Esenler, hizmetlerden memnun Yerel basın mensuplarınaİstanbulla ilgili bir araştırma şirketinin yaptığı yeni bir araştırmayı da söyleyen Göksu, olası bir yerel seçimlerde AK Partinin yüzde 65,5 oy potansiyelinin, ilçeler arasında ise AK Partinin Esenler’de kendisini yani Mehmet Tevfik Göksu’yu aday göstermesiyle yüzde 70,1 oy potansiyelinin olduğunu söyledi. Göksu, araştırmaya göre Esenler Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olan Esenler halkının yüzde 83,3 oranında olduğuna dikkat çekti.

Pazarlara mobil düzenleme İlçedeki semt pazarlarıyla ilgili yeni bir düzenlemeye gidecekleri konusunda haber veren Göksu, pazarlardaki tezgah olarak kullanılan tahtaları kaldıracaklarını, onun yerine mobil tahtalarını getireceklerini belirtti. Mobil tahtaların her birinde kime ait olduğunu gösteren ad ve soyadın yazılı olduğu etiketlerin olacağını kaydeden Göksu, bu proje ile vatandaşların pazarlarcılarla her hangi bir sorun yaşadıklarında şikâyet edebileceklerini hem de pazarların daha modern bir görünüme kavuşacağını belirtti. Göksu, yeni düzenleme ile ilgili pazarcılara eğitim vereceklerini de sözlerine ekledi. Göksu, konuşmasının ardından basın mensuplarından gelen soruları cevapladı.

Diğer Haberler