Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Nisan 2019

ABONE OL

Yeni Dönemin İlk Meclisi

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra Esenler Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Biz bu meclis salonunda oturan her bir arkadaşımızı kendimize yakın çalışma arkadaşı olarak görüyoruz" dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra Esenler Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Biz bu meclis salonunda oturan her bir arkadaşımızı kendimize yakın çalışma arkadaşı olarak görüyoruz” dedi.

Esenler Belediye Meclisi 6. Seçim yılı 1. Dönem Meclisi’nin ilk toplantısı, Belediye Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya 3. dönem yeniden seçilen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başkanlık yaptı. İlk toplantıda meclis başkan vekilleri, katip üyeler, encümen üyeleri, ihtisas komisyonu üyeleri ile bazı belediye birliklerinin temsilcileri seçildi.

HER TEMENNİ BİZİM İÇİN KIYMETLİ

Yeni dönemin ilk toplantısında yeni meclis üyelerine kısa bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yeni seçilen tüm meclis üyelerine başarı diledi ve, “Esenler halkına verilmiş sözlerimiz var. Her birimiz Esenler halkına vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmek üzere buradayız” dedi. “En yüksek oyla seçilmiş olmanın kibriyle kendimizi tarif etmeyeceğiz” diyen Göksu, “En yüksek oyla seçilmiş, tevazusu ve gayreti ile tarif edeceğiz. Esenler’de bugüne kadar yapmış olduğumuz projelere devam edeceğiz. Esenler’in geleceği için söylenecek her söz bizim için kıymetlidir, söylenecek her söz bizim için takip edilmesi gereken sözdür. Esenler’de bundan sonra, burada yaşayan her insanımızın sorununu kendimize sorun kabul edecek, her birinin mutluluğunu, başarısını kendimizin kabul ederek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Esenler’de yapmış olduğumuz her bir işi fedakarlığımızı ortaya koyarak yapacağız. Biz bu meclis salonunda oturan her bir arkadaşımızı kendimize yakın çalışma arkadaşı olarak görüyoruz. Söyleyecekleri dilek ve temennilerini dikkatle takip edeceğimizi bildirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun konuşmasının ardında toplantı, meclis başkan vekilleri, katip üyeler, encümen üyeleri, ihtisas komisyonu üyeleri ile Marmara Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği temsilcilerinin seçimi ile devam etti. Yapılan oylama sonucunda bu görevlere şu meclis üyeleri seçildi:

Meclis Başkanvekilleri:

1. Meclis Başkanvekili Engin Aydoğan

2. Meclis Başkanvekili Çiğdem Öz

Meclis Divan Katibi Üyeleri:

Asil üyeler

Samet Eren

Nazan Köle

Yedek üyeler:

Hacer Diri

Özcan Eroğlu

Encümen Üyeleri:

Enes Bozdoğan

Temel Gödek

Subat Dalgalı

İHTİSAS KOMİSYONLARI

Hukuk ve Temel Haklar Komisyonu:

Ömer Çetinkaya

Osman Gökçebaş

Rıdvan Aslan

Sebahattin Yiğit

Çiğdem Öz

Plan ve Bütçe Komisyonu:

Hasan Şahin

Mehmet Ali Selmani

Ayşe Çiğdem Usta

Emre Mısırlı

Nazan Köle

İmar Bayındırlık ve Şehircilik Komisyonu:

Hakan Ciner

Samet Eren

Celili Ayan

Meryem İnat

Fuat Başalioğlu

Tarife, Esnaf ve Ticaret Komisyonu:

Osman Gökçebaş

Sebahattin Yiğit

Hüseyin Aksoy

Halit Semiz

Kamil Ayata

Kentsel Dönüşüm, Mesken, Altyapı ve Deprem Komisyonu:

Aziz Damar

Kazım Esen

Gülbek Taştan

Yasin Üray

İrfan Çıkmazoğlu

Kültür- Sanat Eğitim, Gençlik, Kadın ve Aile Komisyonu:

Hatice Yılmaz

Burhan Şentürk

Halit Semiz

Yasin Üray

Özcan Eroğlu

Sosyal Hizmetler, Engelliler ve İstihdam Komisyonu:

Meryem İnat

İlyas Duras

Nazan Köle

Hacer Diri

Oğuzhan Başdoğan

BİRLİK TEMSİLCİLERİ

Marmara Belediyeler Birliği Temsilcileri:

Hatice Yılmaz

Engin Aydoğan

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Temsilcisi:

Mehmet Ali Selmani

Diğer Haberler