Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Haziran 2012

ABONE OL

Yaz Spor Okuluna Merhaba

Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu, 3 bin öğrenciyle eğitime başladı. 10 ayrı branşta hizmet veren Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun hayırlı olmasını dileyen Başkan Göksu, okulun çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine ve sosyalleşmesine katkısı olacağını vurguladı.

Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu, 3 bin öğrenciyle eğitime başladı. 10 ayrı branşta hizmet veren Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun hayırlı olmasını dileyen Başkan Göksu,  okulun çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine ve  sosyalleşmesine katkısı olacağını vurguladı.

Esenler Belediyesi tarafından her yıl açılan Yaz Spor Okulu, düzenlenen bir törenle 10 farklı branşta eğitim vermeye başladı. Esenler Kemer Spor Kompleksi’nde gerçekleşen Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun açılış programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Necmettin Öztürk,  AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Çolak, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert ve  çok sayıda öğrenci katıldı.  Program öncesinde hep birlikte çalınan müzikler eşliğinde dans edip eğlenen çocuklar, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun alkışlayarak coşkuyla karşıladı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 2011- 2012 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından yeni bir eğitim öğretim yılına başladıklarını belirterek, Yaz Spor Okulu’nda eğitim alacak tüm öğrencilere başarılar diledi. 2009 yılında Yaz Spor Okulu’na 700 öğrenci ile başladıklarını anlatan Göksu, bu rakamın bu yıl 3 bin’e ulaştığına dikkat çekti.  Basketboldan voleybola, futboldan masa tenisine ve yüzmeye kadar birbirinden farklı 10 branşta öğrencilerin eğitim alacağı Yaz Spor Okulu’nda her türlü spor aktivitesinin yer aldığını vurgulayan Göksu, “Esenler’de her bir çocuğumuzun geleceğine yaptığımız yatırım, Esenler’in geleceğine yaptığımız yatırımdır”  dedi.

İlçede spor alanında yapılacak olan projelere vurgu yaparak konuşmasına devam eden Göksu, Kemer Stadyumu’nu yıkarak yerine,  altında otopark ve kapalı spor salonları üstünde ise; stadyumun olacağı dev bir spor kompleksini inşa edeceklerini belirtti. Çalışmalara 2013 yılı başında başlayacaklarını kaydeden Göksu, aynı bölgede Türkiye’nin ilk spor hastanesi ve sporcu eğitim merkezini kuracaklarını da sözlerine ekledi.

HER TÜRLÜ ADIMI ATMAKLA SORUMLUYUZ

Kemer Spor Kompleksi’nin arka tarafında 70 bin metrekare bölge parkı yapacaklarının da haberini veren Göksu, “Sizler o parka gelip, anne babalarınızla piknik yapacaksınız” dedi. Kemer Mahallesi’nde İmam Hatip Lisesi de inşa edeceklerini vurgulayan Göksu, “Bizler sizlerin geleceğini inşa etmek ve geleceğiniz için her türlü adımı atmakla sorumluyuz. Sizden isteğimiz bizden duanızı eksik etmeyin” dedi. Tüm anne babaları çocuklarına sahip çıkmaları konusunda uyaran Göksu, çocuklara da nasihatler vererek, “Yaz Spor Okulu’nu iyi değerlendirin” dedi. Yaz Spor Okulu’nun 18 Temmuz 2012 tarihine kadar devam edeceğini vurgulayan Göksu, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra sosyalleşmesi anlamında da etkili olan Spor Okulu’na başlayan çocukların okula katılımı konusunda devamlılık sağlamalarının önemli olduğunu belirtti. Göksu, çocuklardan Ramazan’ın birinci günü Esenler Dörtyol Meydanı’ndaki Çocuk İftarı’na katılmalarını da istedi. 

SPOR KIYAFETLERİ BAŞKAN’DAN

Konuşması esnasında sözleri çocukların “Esenler, seninle gurur duyuyor” sloganları ile kesilen Göksu, kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı çocuklara teşekkür etti. Programda, sahneye çıkan küçük bir kız çocuğunun Başkan Göksu’ya çiçek takdim etmesi de dikkat çekti. Program, Başkan Göksu’nun Yaz Spor Okulu’na katılan çocuklara spor kıyafetlerini hediye etmesiyle sona erdi.

 

Diğer Haberler