Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Temmuz 2011

ABONE OL

Yaz Spor Okulu sona erdi

Esenler’de futboldan, voleybola basketboldan, masa tenisi ve uzak doğu sporlarına kadar toplam 2 bin 500 öğrencinin 12 ayrı branşta eğitim aldığı Esenler Yaz Spor Okulu sona erdi.

Esenler’de futboldan, voleybola basketboldan, masa tenisi ve uzak doğu sporlarına kadar toplam 2 bin 500 öğrencinin 12 ayrı branşta eğitim aldığı  Esenler Yaz Spor Okulu sona erdi. Esenler’de 07- 14 yaş arası çocuklara hem bilinçli spor yapma imkânı sunan,  hem de boş vakitlerini değerlendirerek eğlenmelerini sağlayan Esenler Yaz Spor Okulu sona erdi. Alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde, Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, badminton, güreş, karate, tekvando ve masa tenisi gibi toplam 12 ayrı spor dalında eğitim gören çocuklar,  çeşitli spor etkinlikleriyle de tanışma fırsatı buldu.

Engelli çocuklar da eğitim aldıToplam 2 bin 500 çocuğa sporu sevdirerek, spor yapmanın sağlıklı bir hayat  için gerekli olduğu bilinciyle hizmet veren  Yaz Spor Okulu’nda bu yaz engelli çocuklar da ampute futbol, masa tenisi ve basketbol gibi istedikleri dallarda spor yapma fırsatı buldu.

Göksu’dan öğrencilere hediyelerEsenler Spor Kompleksi’nde gerçekleşen Yaz Spor Okulu kapanış törenine ise; Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Yaz Spor Okulu öğrencileri ile velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda; Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, eğitimlerini tamamlayan öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. bu yıl toplam 2 bin 500 öğrencinin Yaz Spor Okulu’nda eğitim aldığını hatırlatan Göksu, sporun önemine vurgu yaparak, Esenler’deki çocukların, yaz tatillerin sokakta oyun oynamak yerine istedikleri branşta spor yaparak hem kendilerini geliştirdiklerini hem de diğer çocuklara örnek olduklarını söyledi.

Göksu, konuşmasını tamamladıktan sonra Yaz Spor Okulu’na katılan öğrenciler arasından kura çekerek, 10 öğrenciye m3 çalar, 1 öğrenciye fotoğraf makinesi, 1 öğrenciye de bisiklet hediye etti.

 

Diğer Haberler