Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ocak 2013

ABONE OL

Yavuz Selim Parkı Yeni Yüzüyle Hizmette

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Yavuz Selim Parkı, kent estetiğine uygun ve daha kullanışlı hale getirildi.

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Yavuz Selim Parkı, kent estetiğine uygun ve daha kullanışlı hale getirildi.Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Yavuz Selim Parkı’nda yaptığı yenilik ve düzenlemelerle, halkın daha ferah bir ortamda ve daha modern alanlarda vakit geçirebilmelerine olanak sağladı. Toplam 5bin 900 metrekarelik bir alanda yapılan düzenlemelerle, Esenlerliler daha kullanışlı bir parka kavuştu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemelerle vatandaşların daha uzun süre ve daha keyifli şekilde vakit geçirebilmesi için 120 metrekarelik ahşap bir kafeterya inşa edildi ve yine bu amaçla 3 adet ahşap kameriye halkın hizmetine sokuldu.Kentin dokusuna uygun ve kent bütünlüğünü koruyan doğal bir göletin yer aldığı parkta çocukların eğlenme ve oyun oynama ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla  bir oyun alanı da  inşa edildi.DAHA İŞLEVSEL VE DAHA ESTETİK

Vatandaşların spor yapabilmelerine de  fırsat sağlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parka 100 metrekarelik fitness alanı ve 1 adet üçlü basket sahası kazandırdı. Daha aydınlık, daha güvenilir ve daha estetik bir alan için 19 adet dekoratif aydınlatma direğinin de dikildiği parkta, kente nefes aldırmak için yeşil alan sayısı ve görsel zenginliği artırmak amacıyla 150 adet ağaç ve dekoratif süs bitkisi dikildi. Doğanın ve yeşilin huzur veren özelliğinden faydalanarak, 3bin 900 metrekarelik bir alana çim seriminin yapıldığı parkta, otomatik sulama tesisatı da konumlandırıldı.Böylece Yavuz Selim Parkıyla birlikte ilçedeki yeşil alanlar da daha işlevsel hale getirilerek halkın hizmetine sunulmuş oldu.

Diğer Haberler