Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Mayıs 2015

ABONE OL

Yassı Ada Günleri Esenler’de

Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Başbakanı merhum Adnan Menderes'in trajik hikâyesini anlatan “Yaslıada” adlı tiyatro oyunu, Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Başbakanı merhum Adnan Menderes’in trajik hikâyesini anlatan “Yaslıada” adlı tiyatro oyunu, Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Yaslı Ada” adlı tiyatro oyunu Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluştu. Sanat 3’ün sahneye koyduğu ‘Yaslıada’ oyununda; Yassıada mahkûmlarının zulüm dolu günlerini ile Adnan Menderes ve arkadaşlarının Yassıada’daki son 48 saatini anlatıyor.

Seyircileri yakın tarihle yüzleştiren “Yaslıada”oyunu; seyircinin, vicdan muhasebesi yapmasını ve dönem öz eleştirisi anlamında sorgulamasını sağlayan oldukça başarılı bir hikâyeye sahip. Fatih Gülbaba’nın yazdığı, yönetmenliğini Sami Gülbaba’nın oyunda; Seyfullah Kartal (Adnan Menderes), Alper Türedi (Hasan Polatkan), Vahdet Çakar (Fatin Rüştü Zorlu), Hüseyin Santur, Eşref Seyitoğlu, Erdem Yılmaz ve Yiğit Kartal gibi oyuncular rol alıyor.

Diğer Haberler