Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Haziran 2014

ABONE OL

Yaşlıların Babalar Günü Unutulmadı

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Babalar Günü nedeniyle Darülaceze’de yaşayan yaşlılarla, İkinci Bahar Kıraathanesi’nde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Babalar Günü nedeniyle Darülaceze’de yaşayan yaşlılarla, İkinci Bahar Kıraathanesi’nde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Darülaceze’de yaşayan yaşlılar, Babalar Günü nedeniyle kendileri adına düzenlenen kahvaltı programında İkinci Bahar Kıraathanesi’nde bir araya geldi. Ailesi tarafından terk edilen ve kimsesi olmayan yaşlıları yalnızlıklarına terk etmeyen Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Babalar Günü’nün burukluğunu yaşamamaları için yaşlıların yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

İkinci Bahar Kıraathanesi’nin bahçesinde, samimi bir ortamda düzenlenen programda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da yaşlıları yalnız bırakmadı. Programa; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ve Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak da katıldı.

HOŞ BİR SEDA BIRAKALIM

Programda konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, “Burada yaşlılarımız gerekli tüm hizmetleri alıyorlar. Bu sebeple belediyemize teşekkür ediyorum. En önemli şey, dünyada hoş bir seda bırakmak. İnşallah biz de siz de hoş bir seda bırakırsınız” diye konuştu.

ANNE – BABAMIZ MESABESİNDELER

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, çocuğun hayat tecrübesini babasından aldığını belirterek, “Bir insanın hayattaki en büyük güvencesi babasıdır” dedi. İkinci Bahar Kıraathanesi hakkında yaşlıları bilgilendiren Göksu, “Esenler’de ne kadar yaşlımız varsa onlara hizmet ediyoruz. Her bir yaşlımız bize anne – babamız mesabesindedir” diye konuştu.

KARŞILIKLI DUA TEMENNİLERİ

Yaşlılarla önce kahvaltı eden, ardından da tek tek sohbet eden Göksu, karşılıklı dua temennilerinde bulundu. Kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu belirten Göksu, yaşlılara hayırlı ve uzun ömürler diledi. Programın sonunda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, yaşlılara günün anısına hediyeler dağıttı.

34 YILDIR DARÜLACEZE’DE

86 yaşındaki Abdullah Aslan, Esenler Belediyesi’nin kendilerini ağırlamasından duyduğu memnuniyeti belirterek, “İstanbul’da 700 hanede eşimiz, dostumuz var ama kapımızı çalan yok. 34 yıldır Darülaceze’de yaşıyorum, çocuğum yok ama babalık duygusunu bilirim. Allah sizden bu günümüzü hatırladığınız ve Esenler’de ağırladığınız için razı olsun” diye konuştu.

Diğer Haberler