Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Mart 2015

ABONE OL

Yaşlılarımıza Vefa Yemeği

Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle gerçekleştirilen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Şehrin her kesimi bize emanet. Biz bu emanete karşı vefasızlık yapamayız. Yaşlısı da genci de bize emanet. Biz bu emanete hakkıyla sahip çıkmak durumundayız" dedi.

Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle gerçekleştirilen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Şehrin her kesimi bize emanet. Biz bu emanete karşı vefasızlık yapamayız. Yaşlısı da genci de bize emanet. Biz bu emanete hakkıyla sahip çıkmak durumundayız” dedi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 18–24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla bir program düzenledi. Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nde (ESAYDAM) gerçekleştirilen programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, ESAYDAM Koordinatörü Meryem İnat, Turgutreis Mahalle Muhtarı Mustafa Güven ve ilçede yaşayan yaşlılar katıldı.

MEVLA’M BİZİ AYIRMASIN

Hep birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından programda bir konuşma yapan ESAYDAM Koordinatörü Meryem İnat, her zaman yaşlıların yanında olmaya çalıştıklarını belirterek, “Mevla’m hem bu dünyada, hem de ahirette bizleri ayırmasın. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, bizi yalnız bırakmadığı için” dedi.

TÜM GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise zamanın çok hızlı geçtiğini ifade ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Geçmişe dönüp baktığımızda zaman ne kadar çabuk geçti diyoruz. Cenab-ı Hakk hepimize güzel amel ve imanla yaşayıp çene kapamayı nasip etsin. Arkadaşlara ‘biz kendi anne ve babamıza hangi hürmeti gösteriyorsak aynı hürmeti Esenler’deki yaşlı teyzelerimize, amcalarımıza da göstereceğiz’ diyorum. Bu bizim hem insani, hem de vicdani görevimizdir. Elimizdeki tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

YETER Kİ DUA EDİN

Yaşlıların ziyaret edilmesinin önemini vurgulayan Başkan Göksu, “Biz buraya gelebilenleri buraya getirdik ama buraya gelemeyecek olanları da evlerinde ziyaret ediyoruz. Maalesef insanlarımız zaman zaman vefasızlık gösterebiliyor. Bazen evlatlarımız da vefasızlık gösterebiliyor. Ama biz biliyoruz ki şehrin her kesimi bize emanet. Biz bu emanete karşı vefasızlık yapamayız. Yaşlısı da, genci de bize emanet. Biz bu emanete hakkıyla sahip çıkmak durumundayız. Bizler her birimiz yaşlı teyze ve amcalarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Şimdi Havaalanı Mahallesi’nde Dede Torun Merkezi adında çok güzel bir merkez yapıyoruz. İkinci Bahar Kıraathanesi’nden sonra bu ikinci merkezimizde yaşlılarımız torunlarıyla merkez gelsinler istiyoruz” dedi.

“Biz her türlü hizmetinize talibiz yeter ki siz bize dua edin. Elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” diyen Göksu, “Hepinizin ellerinden öpüyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Programa katılan yaşlılar da unutulmadıkları için memnuniyetlerini dile getirerek, “Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kimseden görmediğimiz vefayı belediyemizden görüyoruz. Allah razı olsun” şeklinde konuştular.

Diğer Haberler