Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Aralık 2016

ABONE OL

Yaşlılara Sağlık Taraması

Esenler Belediyesi, ilçedeki yaşlıların huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için sağlık taraması uygulamasına devam ediyor.

Esenler Belediyesi, ilçedeki yaşlıların huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için sağlık taraması uygulamasına devam ediyor.

Esenler Belediyesi, İkinci Bahar Kıraathanesi’nde ilçede yaşayan yaşlıların huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü her ay düzenli olarak yaşlılara özel sağlık taraması yapıyor.

SAĞLIKLI GÜNLERİ OLSUN DİYE…

İkinci Bahar Kıraathanesi’ne üye olan yaşlıların tansiyon ve kan şekeri ölçümleri, Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapıldı. Ölçülen değerler, yaşlıların tansiyon ve kan şekerlerini takip edebilmeleri için bilgi kartlarına yazıldı. Tansiyon ve kan şekeri yüksek olan yaşlılara, neler yapmaları ve beslenmelerine ne şekilde dikkat etmeleri gerektiği anlatıldı. Yaşlıların ayrıca solunumlarına da bakıldı. Gerek görülen hastalar ise hastanelere yönlendirildi.

Kıraathane üyeleri, ayaklarına kadar gelen sağlık hizmeti ve personelin kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

YAŞLILARA HİZMETTE SINIR YOK

İkinci Bahar Kıraathanesi’nde hayatlarının ikinci baharını huzurlu ve mutlu bir şekilde geçiren 60 yaş ve üzeri yaşlılara, çay, kahve ve su ücretsiz olarak ikram ediliyor. Yaşlılar, tüm ihtiyaçlarını burada karşılayabildikleri gibi ibadetlerini de kıraathane içerisinde bulunan mescitte huşu içinde yapabiliyorlar. Kıraathaneye üye yaşlılar, Esenler Belediyesi tarafından organize edilen piknik, aşure, mevlit, öğrenci ziyaretleri, türkü ziyafetleri gibi sosyal faaliyetlerden de yararlanabiliyor.

Diğer Haberler