Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ekim 2011

ABONE OL

Yaşlılara kahvaltı sürprizi

Sosyal belediyecilik anlayışından hareketle yaşlılara her zaman destek olmak ve onların sorunlarına yardımcı olarak gönüllerini hoşnut etmek amacıyla çok sayıda projeye imza atan Esenler Belediyesi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü unutmadı.

Sosyal belediyecilik anlayışından hareketle yaşlılara her zaman destek olmak ve onların sorunlarına yardımcı olarak gönüllerini hoşnut etmek amacıyla çok sayıda projeye imza atan Esenler Belediyesi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü unutmadı.

Yaşlılara gereken ilgi ve alakanın bir gün değil her gün gösterilmesi gerektiğini savunan Esenler Belediyesi, Dünya Yaşlılar Günü’nde düzenlediği bir kahvaltı programıyla yaşlılara keyifli ve güzel bir gün yaşattı. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen kahvaltıda ilçede yaşayan yaşlılar, hep birlikte kahvaltı etti.  İkinci Bahar Kıraathanesi’nde gerçekleşen kahvaltıya; Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun ve çok sayıda yaşlı katıldı. Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda birbirleriyle doyasıya sohbet edip dertleşen yaşlılar, kendileri için organize edilen kahvaltıdan çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Bir gün değil, her gün

Kahvaltının ardından bir konuşma yapan Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik ise;   tüm yaşlıların Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlayarak, “Biz sizlerin her zaman yanındayız. Sizleri kendi anne babalarımızdan ayırt etmiyoruz. Belediye olarak bütün insanlarımızın mutlu ve huzurlu bir ilçede yaşamasını arzuluyoruz. Allah eli öpülesi sizlere sağlıklı uzun ömürler versin” dedi.  Çelik, yaşlılara gereken ilgi ve alakanın bir gün değil, her gün gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ise; “Bir gün hepimiz yaşlanacağız. Bunu unutmamamız gerekiyor.  Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek hepimizin görevi. Yaşlılarımızı sadece belirli günlerde değil, her zaman hatırlamayı, onlara saygıda kusur etmemeyi, her zaman hayır dualarını almayı ihmal etmemeliyiz” diye konuştu.

Yaşlılara kırmızı gül

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı kahvaltıda,  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün kendilerine dağıttığı kırmızı güllerle mutlu olan yaşlılar, kendilerine sürekli yardımcı olan ve onları unutmayan belediye çalışanlarına teşekkür ettiler. Belediyenin organizasyonlarından son derece memnun olduklarını dile getiren yaşlılar, “Allah hepsinden razı olsun” diye konuştular.

 

Diğer Haberler