Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Mart 2015

ABONE OL

Yaşlılar Başımızın Tacı

Esenler Belediyesi, yaşlıların yüzünü bir kez daha güldürdü. 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında Esenlerli anneler, çocuklarıyla birlikte İkinci Bahar Kıraathanesi'ndeki yaşlıları ziyaret etti.

Esenler Belediyesi, yaşlıların yüzünü bir kez daha güldürdü. 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında Esenlerli anneler, çocuklarıyla birlikte İkinci Bahar Kıraathanesi’ndeki yaşlıları ziyaret etti.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü’nün öğrencileri ve anneleri, İkinci Bahar Kıraathanesi’ni ziyaret ederek yaşlılara moral verdiler. Anne Çocuk Oyun Kampüsü öğrencileri, hazırladıkları şapka ve el pankartları ile yaşlılara duydukları sevgi ve saygılarını gösterdiler.

HEM AĞIZLAR HEM GÖNÜLLER TATLANDI

Anneler ve çocukları evde hazırlamış olduğu birbirinden güzel yemekler ile yaşlılarımızın hem ağızlarını hem de gönüllerini tatlandırdılar. Yaklaşık 2 saat süren ziyaret, yaşlıların yüzünü güldürdü. Yaşlılar, “Belediyemiz bizleri her zaman hatırlıyor ve her zaman yanımızdalar. Sayenizde kendimizi hiçbir zaman yalnız hissetmiyoruz. Allah, Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu beyden razı olsun” diyerek iyi dileklerini ilettiler.

YAŞLILARIMIZ MİLLETİMİZİN ONURUDUR

Ziyarette konuşan Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü Sorumlusu Mehtap Kayaalp, “Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplumun görevidir. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmamız, onlara sevgi ve şefkatle muamele etmemiz gerekiyor. Unutmayalım ki bir gün herkes yaşlanacaktır” dedi. Ziyaret, hep birlikte keyifle yenilen yemeğin ardından yapılan dua ile son buldu.

Diğer Haberler