Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Ocak 2014

ABONE OL

Yaşlı Çifte Anlamlı Ziyaret

“Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ile birlikte Sarıkaya çiftini evinde ziyaret etti.

“Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ile birlikte Sarıkaya çiftini evinde ziyaret etti.

Esenler’deki yaşlı ve kimsesizlerin şefkat eli olan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yürüttüğü “Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında Mithat ve Selattin Sarıkaya çiftini evinde ziyaret etti.

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan bir ekibin gerçekleştirdiği ziyarette Sarıkaya çifti, misafirlerini büyük bir memnuniyetle kapıda karşıladı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Sosyal Yardım işleri Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip, Sarıkaya’nın ev temizliğini yaparken; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza yaşlı çift ile birlikte sohbet ederek çaylarını yudumladı.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Mithat Sarıkaya, “Allah razı olsun. Yaşlılıkta en büyük sıkıntı yalnız yaşamak. Belediyemiz bizi hiç yalnız bırakmıyor. Temizliğimiz başta olmak üzere her türlü ihtiyacımızı gideriyor. Sohbet ekipleri gönderip bizi duvarlarla konuşmaya mahkum etmiyor” dedi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hamza da, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ile birlikte ziyaretlere devam edeceklerini belirterek, ilçedeki tüm yaşlıların her zaman yanlarında olduklarını, onların sevinçlerine ve üzüntülerine ortak olmaya çalıştıklarını söyledi.

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal da uygulamanın, sosyal devlet anlayışının güzel bir örneği olduğunu belirterek, “Resmiyetten uzak, samimi bir ortamda, adeta evlat –ebeveyn ilişkisi içinde bir hizmet sunumu var. Olması gereken de bu. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler