Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Şubat 2013

ABONE OL

Yarım Asırlık Çiftler Âşıklar Tepesi’ndeydi

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Kimsesizler Kimi” projesi kapsamında ilçede yaşayan, kimi kimsesi olmayan ve yıllarca aynı yastığa baş koyan çiftler, eşsiz manzarasıyla “Âşıklar Tepesi” olarak bilinen Pierre Loti’de unutamayacakları bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Kimsesizler Kimi” projesi kapsamında ilçede yaşayan, kimi kimsesi olmayan ve yıllarca aynı yastığa baş koyan çiftler, eşsiz manzarasıyla “Âşıklar Tepesi” olarak bilinen Pierre Loti’de unutamayacakları bir gün geçirdiler.Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 14 Şubat Sevgililer Günü sebebiyle ilçede yaşayan ve 50 yılı aşkın süredir evli çiftleri özel bir programla bir araya getirdi. Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Kimsesizler Kimi” projesi kapsamında ilçede yaşayan yalnız, yoksul, kimi kimsesi olmayan ve yıllarca aynı yastığa baş koyan çiftler, eşsiz manzarasıyla “Âşıklar Tepesi” olarak bilinen Pierre Loti’de unutamayacakları bir gün geçirdiler.İyisi ve kötüsüyle yarım asrı geride bırakan Bayraktar, Sarıkaya, Aksoy ve Tokatlı çiftleri, bu anlamlı buluşmada birbirlerine olan sevgilerini bir kez daha dile getirme fırsatı yakaladılar. Sevmenin ve sevilmenin önemine dikkat çeken çiftler, uzun yıllar sürecek mutluluğun sırrının ise eşine sadakatle bağlanmak olduğunu belirttiler. Çiftler, Pierre Loti’nin romantik atmosferinde pastalarını yiyip  çaylarını içtikten sonra, eşlerine bir sürpriz daha yaparak,  Sevgililer Günü’nün vazgeçilmezlerinden olan kırmızı gülleri  de eşlerine hediye ettiler. 55 SENE 55 GÜN GİBİ GEÇTİ“Yokluğu da beraber çektik, varlığa da beraber şükrettik” diye konuşan Erzurumlu Mecit ile Leman Bayraktar çifti, severek ve sevilerek geçen bir ömrün daha kolay yaşandığını ifade etti.

80 yaşının üstündeki Zeynep ile Hüseyin Tokatlı çifti de, görücü usulü evlendiklerini;  ancak  63 yıllık evlilik hayatlarının birbirine bağlı kalarak geçtiğini kaydetti.

“55 sene, 55 gün gibi geçti” diyen Bedri amcayı tasdikleyen Fatma teyze ise “Sanki bir kapıdan girdik, diğer kapıdan çıktık” şeklinde ifade etti yarım asrı aşkın evlilik hayatlarını. Eşini rüyasında gördüğünü sözlerine ekleyen Fatma teyze, “Bedri’yi hiç tanımıyordum, bir gece rüyama girdi ve O, askerden geldikten sonra da evlendik” dedi.SEVGİLERİNİ DİLE GETİRDİLER

“Kimsemiz yok, Esenler Belediyesi’nden Allah razı olsun, her zaman ziyaretimize geliyorlar, yalnızlığımızı hissettirmiyorlar” diyerek söze başlayan Miktat ile Selatin çifti, para ve pulun hiç önemi olmadığını belirtti. Konuşmasını Âşık Murat Çobanoğlu’nun “Neyine güvenem yalan dünyanın, Kerem’i yandırıp kül etmedi mi?” dizeleriyle sürdüren çift, yalnız yaşayan yaşlıların ziyaret edilmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Baş başa edilen sohbetlerin ardından Pierre Loti’nin insanın içini ısıtan manzarasını da seyreden Esenler’in asırlık çiftler, birbirlerine hediyelerini de verdikten sonra Âşıklar Tepesi’nden ayrıldılar. Yarım asırlık çiftler, kendileri için böyle bir program düzenleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza’ya teşekkür ettiler.

 

Diğer Haberler