Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Ocak 2021

ABONE OL

YAPTIĞIMIZ HER ŞEY SAĞLIĞINIZ İÇİN

Sonbahar itibariyle yeniden yükselişe geçen salgın vakalarının azaltılması ve bu illetten ülke olarak kurtulmak için devletimiz sokağa çıkma yasağı dahil bir dizi tedbir aldı.

Aşı uygulaması ile birlikte tüm dünyada ve ülkemizde salgının kontrol altına alınması için tünelin sonundaki ışık göründü. Salgın tamamen bitene kadar maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uymamız elzem görünüyor.

 

Geçtiğimiz Mart ayından bu yana ülkemizde de görülmeye başlayan ve çok sayıda insanımızın hayatına kaybetmesine sebep olan Covid-19 salgınının önlenmesi için devletimizin aldığı genel tedbirler ile Esenler Hıfzıssıhha Kurulu’nun Esenler için aldığı özel önlemler ilgili kurumların koordineli çalışması ile devam ediyor.

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Esenler’de de sonbahardan itibaren virüsün yayılma hızı yeniden artış gösterdi. Bu artışın önüne geçebilmek için  Esenler Hıfzıssıhha Kurulu, uygulanan tedbirlere ek olarak sonradan tüm Türkiye’de uygulanmaya başlayan semt pazarlarında HES kodu uygulaması, meydanlara ve pazarlara sınırlı sayıda insanın alınması gibi yeni bir dizi önlemleri hayata geçirdi.

 

HIZIR ACİL KURULDU                                      

 

Şehir meydanlarındaki bankların kullanılmamasından, düğünlerin belli sayıda kişi ile yapılmasına, yaş sınırlaması bulunan vatandaşların sokağa çıkma kurallarına uymasına, kapalı olması gereken yerlerinden kontrolünden toplu taşıma araçlarına kadar her türlü denetimleri kendisine verilen yetki ve sorumluluklar çerçevesinde denetleyen Esenler Belediyesi, bir taraftan da bu illet hastalığa yakalanan vatandaşlarımızın yardımına koşuyor.  Ekonomik sıkıntıya düşen vatandaşlara sosyal yardımlar aralıksız sürerken, belediye bünyesinde kurulan Hızır Acil Servisi, sokağa çıkma kısıtlaması olan vatandaşların gıdadan ilaca kadar taleplerini yerine getirmeye çalışıyor.

 

FİLYASYON EKİPLERİ EV EV GEZİYOR

 

Salgının kontrol altında tutulması için karantinaya alınan vatandaşların evlerinde kalması son derece önemli. Bunu kontrol etmek için oluşturulan Esenler Belediyesi ve diğer kurumların araç ve şoför desteği ile oluşturulan filyasyon ekipleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Covid-19’a yakalanan vatandaşları evlerinde tek tek ziyaret ederek denetimlerini sürdürüyor.

 

IŞIK GÖRÜNDÜ BU DA GEÇECEK

 

Salgının son aylarda yeniden artış göstermesi üzerine devletimiz taraftan sokağa çıkma yasağı dahil bir dizi tedbir almasıyla yayılmada gerileme yaşanmaya başladı. Aşı uygulaması ile birlikte tüm dünyada ve ülkemizde salgının kontrol altına alınması için tünelin sonundaki ışık göründü. Salgın tamamen bitene kadar maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uymamızın elzem olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Vatandaşlarımız şunu iyi bilsinler ki, ilçemizde aldığımız tüm tedbir ve uygulamalar tamamen kendilerinin sağlığı içindir. Ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak bir çoğumuzun dengesi bozuldu biliyorum. Hep birlikte biraz daha sabredelim. Hem tedbirlerimiz, hem de aşı ile birlikte inşallah bu da geçecek. Tedbirlerimiz virüsü yenmeye yetecek” dedi.

Diğer Haberler