Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Mayıs 2017

ABONE OL

Yabancı Öğretmenlerden Belediyeye Ziyaret

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Avrupa Birliği projesi kapsamında İstanbul'a gelen yabancı öğretmenleri kabul etti.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Avrupa Birliği projesi kapsamında İstanbul’a gelen yabancı öğretmenleri kabul etti.

Avrupa Birliği projesi kapsamında Esenler Şehit Sait Ertürk Ortaokulu’nun misafiri olarak Esenler’de bulunan Avrupa’nın değişik ülkelerinden öğretmenler, Esenler Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Yabancı öğretmenleri, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın kabul etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, ülkeler arasında yürütülen eğitim projelerinin önemine değinildi.

AYNI DÜNYAYI PAYLAŞIYORUZ

Eğitim projelerinin aynı zamanda toplumların birbirini tanıması açısından önemli olduğuna dikkat çeken Aydın, “Hepimiz aynı dünyayı paylaşıyoruz, aynı havayı teneffüs ediyoruz, beraber yaşıyoruz. Barış ve huzur içinde yaşayabilmemiz için birbirimizden öğrenmemiz gereken çok şey var. Bu şekildeki projelerle kültürler arası dayanışma da ortaya çıkıyor” dedi.

GENÇLİĞE ÖNEM VERİYORUZ

Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olmasının önemine vurgu yapan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, “Okul öncesi, ilk ve orta öğretim kurumlarında 4-18 yaş arasında 18,5 milyon öğrencimiz var. Geleceğimiz olan gençliğe önem veriyoruz. Bu gençlerimize iş bulmak için daha çok çalışmak zorundayız, ekonomik olarak daha çok büyümek zorundayız” diye konuştu.

TERÖRÜN DİNİ OLMAZ

Ziyarette son dönemde dünyanın her yerinde artış gösteren terör saldırıları da konuşuldu. Türkiye’nin terörizmden çok çektiğini ve 30 yılı aşkındır terör örgütleriyle amansız bir mücadele yürüttüğüne işaret eden Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz, her türlü terörün karşısındayız. Bizim için DEAŞ ne ise PKK da o, YPG de o. Terörizmi yenmek için ayrım yapmamız gerekiyor. Terörün dini olmaz. Senin teröristin iyi, benim teröristim kötü olmaz. Hiç bir zaman teröristle işbirliği ile bir yere varamayız. İnşallah bu terör belasından kurtulacağız. Terörü yenmek üzereyiz, terörü bitirmek üzereyiz”.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, ziyaret sonunda yabancı öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi. Yabancı öğretmenler, program kapsamında İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını da ziyaret edecekler.

Diğer Haberler