Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Aralık 2015

ABONE OL

Wushu’da 3 Büyük Başarı

Erdem Bayazıt Bilgi ve Hikmet Evi ile Esenler Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Wushu Takımı, Wushu Türkiye Şampiyonası’nda iki Türkiye şampiyonluğu, bir de üçüncülük elde etti.

Erdem Bayazıt Bilgi ve Hikmet Evi ile Esenler Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Wushu Takımı,Wushu Türkiye Şampiyonası’nda iki Türkiye şampiyonluğu, bir de üçüncülük elde etti.

Wushu Türkiye Şampiyonası, 20-25 Aralık tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. Ülkemizde bu branşta faaliyet gösteren tüm kulüplerin yaklaşık 1.000 sporcu ile katıldığı şampiyonaya, Erdem Bayazıt Bilgi ve Hikmet Evi, Esenler Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Wushu takımı 5 sporcu ile katıldı. Şampiyonada Esenlerli sporcular iki şampiyonluk, bir de üçüncülük almayı başardı. Minik Erkekler kategorisinde 25 kiloda Fatih Kaya ve Minik Bayanlar kategorisinde 31 kiloda ise İmran Güllü Türkiye birincisi olarak şampiyonluk kupasına uzandı. Kürşat Çınar da Minik Erkekler kategorisinde 35 kiloda Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

SPORA DESTEK SONUÇ VERİYOR

Esenler Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Başkanı Feyzullah Sert, Wushu takımının Türkiye Şampiyonası’nda elde ettiği başarılı sonuçların büyük sevinçle karşılandığını söyleyerek, “Kulübümüzde faaliyet gösterdiğimiz tüm branşlarda takımlarımızın ve sporcularımızın elde ettiği başarılı sonuçlar kulüp olarak bizi oldukça mutlu ediyor. Aldığımız başarılı sonuçların yanı sıra bizleri mutlu eden diğer önemli unsur ise sporcularımızın tamamının Esenler Belediyesi ve Esenler Halk Eğitim Merkezinin destekleri ile Erdem Bayazıt Bilgi ve Hikmet Evi bünyesinde yetişmiş olması. Wushu takımında bu başarıları elde eden sporcularımız kulübümüzde yetiştirilmiş ve yarışmacı sporcu olarak bu seviyelere getirilmiştir. Alınan bu başarılı sonuçlar bizim için büyük öneme sahip” diye konuştu.

Diğer Haberler