Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Eylül 2012

ABONE OL

Velilerimize Ücretsiz Danışmanlık

Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM), 60 -66 ay arasındaki çocuklarını ilkokula gönderme konusunda tereddüt eden ailelere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor.

Çocuğunuz ilkokula gitmeye hazır mı?

Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM), 60 -66 ay arasındaki çocuklarını ilkokula gönderme konusunda tereddüt eden ailelere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. 

Okulların açılmasıyla birlikte 60- 66 ay arası çocuklar ile anne – babaları okula başlama heyecanı sardı. Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM), çocuklarının 4+4+4 eğitim sisteminin gerektirdiği gibi okula gitmeye hazır olduğundan endişe eden anne ve babalara yardımcı olmak için harekete geçti. Çocuklarının yeterince büyümediğini ya da okula gitmeye hazır olmadığını düşünen anne ve babalara çocuklarıyla birlikte ücretsiz danışmanlık hizmeti veren ESAYDAM, ailelerin kafalarındaki soru işaretlerini gideriyor. Endişeli ailelere uzman desteği sağlayan ESAYDAM, okula hazırlık testleri ile 60- 66 ay arasındaki çocukların ilkokula gitmeye hazır olup olmadığını tespit ediyor.

GELİŞİMLERİ DİKKATE ALINIYOR

Tereddüt yaşayan ailelere yüz yüze görüşmeler yapıldığını anlatan ESAYDAM’da görevli Psikolog Osman Baş, ailelere fikir vererek onları doğru şekilde yönlendirdiklerini söyledi. Çocuklarla yapılan görüşmelerde çocukların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerini göz önünde bulundurduklarını belirten Baş, “Çocukların bu gelişimleri eğitim için çok önemli. Çocuğunun okula hazır olup olmadığı konusunda kararsız kalan ve endişe eden anne- babalara karar verme konusunda yardımcı oluyoruz” diye konuştu.  İhtiyaç duyulduğunda çocuklara okula hazırlık testleri uyguladıklarını vurgulayan Baş, tespit edilen eksikliklerin nasıl giderilebileceği ve nelere dikkat etmeleri konusunda ailelere bilgi vererek danışmanlık hizmeti sunduklarını kaydetti. Baş, 60- 66 ay arası çocuklarını okula gönderme konusunda kararsız kalan anne ve babaları ESAYDAM’a davet etti.

Diğer Haberler