Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Ocak 2014

ABONE OL

Veliler Sahada

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde hayata geçirilen "Anne Baba Çocuk Spor Yapıyor" projesi kapsamında; veliler çocuklarıyla birlikte spor yapıyor.

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde hayata geçirilen “Anne Baba Çocuk Spor Yapıyor” projesi kapsamında; veliler çocuklarıyla birlikte spor yapıyor.

Esenler Belediyesi, sporu sevdirmek ve sağlıklı bir yaşam için ilçe halkını spor yapmaya özendirmek amacıyla yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. “Anne Baba Çocuk Spor Yapıyor” sloganıyla hayata geçirilen projeyle ailelere, çocuklarıyla birlikte spor yapma imkânı sunan Esenler Belediyesi, sporu daha da keyifli hale getirdi.

Proje kapsamında Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde voleybol ve basketbol branşlarında eğitim alan7 ile 14 yaş arasındaki çocuklar, aileleri ile birlikte spor yapmaya başladı. Spor Kompleksi Basketbol ve Voleybol eğitmenleri Raim Güler ve Barış Karahan’ın yönetiminde verilen eğitimlerle, haftanın belli gün ve saatlerinde çocuklarıyla birlikte voleybol ve basketbol eğitimlerine katılan aileler, hem gözleri arkada kalmadan çocuklarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyor, hem de spor yaparak stres atıyor.

ÇOCUKLARIYLA MAÇ YAPIYORLAR

Önce ısınma hareketleriyle eğitimlere başlayan aileler, daha sonra antrenman programlarına dâhil ediliyor. Müzik eşliğinde yapılan eğitimlerde, çocukları ile birlikte maçlar da yapan aileler, birbirleriyle yaptıkları halat çekme, basket atma gibi yarışmalarla da eğlenceli saatler geçiriyor.

Bu proje ile yıllardır eline top almamış, spor yapmamış velileri spor yapmaya teşvik ettiklerini söyleyen Esenler Spor Kompleksi Müdürü Ömer Keser de, “Bugüne kadar sportif çalışmaları tribünlerde izleyen veliler bugün sahaya indiler. Spor yapmanın özellikle çocukları ile birlikte spor yapmanın ne kadar zevkli olduğunu farkına vardılar. Amacımız bu projeyi geliştirerek tüm Esenler’e yaymak” diye konuştu. Keser, projenin geliştirilerek devam ettirileceğini belirtti.

Diğer Haberler