Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Haziran 2013

ABONE OL

Vatan Sevgisine Çanakkale Referansı

Gönül Sohbetleri’nde konuşan Doç. Dr. Mustafa Karataş, “Vatan Sevgisi ve Şehitlik” konusunu anlattığı programında “Çanakkale’yi gezmeyen insanın vatan sevgisini bilmesine imkân yok” dedi ve vatandaşları Çanakkale’yi görmeye davet etti.

Gönül Sohbetleri’nde konuşan Doç. Dr. Mustafa Karataş, “Vatan Sevgisi ve Şehitlik” konusunu anlattığı programında “Çanakkale’yi gezmeyen insanın vatan sevgisini bilmesine imkân yok” dedi ve vatandaşları Çanakkale’yi görmeye davet etti.Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün her hafta farklı bir yöre derneğinde düzenlediği Gönül Sohbetleri bu hafta Kayseri Tomarza Akdere Köyü Derneği’nde gerçekleşti. Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın “Vatan Sevgisi ve Şehitlik” konusunu anlattığı programa; Kayseri Kocasinan Belediye Başkan Yardımcısı Kasım Akçil, Tüm Kayserililer Derneği (TÜMKAYDER) Başkanı Fatih Doğan, Dernek yöneticileri ve çok sayıda Kayserili vatandaş katıldı.“Birlikten kuvvet doğar. Birlik hem dünya hem de ahretteki birliğe sebep olur” diyerek konuşmasına başlayan Karataş, sorunlara karşı millet olarak ağlamak değil çare bulmak gerektiğini kaydetti. Kuvvetli mü’minin zayıf mü’minden daha hayırlı olduğunu hatırlatan Karataş, “Müslüman akıllı olmalı, geleceği gören insan da akıllı insandır” dedi. Vatan ve din olmayınca her şeyin unutulduğunu vurgulayan Karataş, “Vatanın, milletin kıymetini bilenler musibetten uzaktır” diye konuştu. MÜSLÜMANLAR 2 ŞEHRİ GÖRMELİ

Vatan için mücadele, Allah için cihat etmenin ne demek olduğunu anlamak için Müslümanlar’ın mutlaka Çanakkale Şehitliği’ne gitmesi gerektiğine dikkat çeken Karataş, Esenler Belediyesi’ni düzenlediği Çanakkale gezileri nedeniyle de tebrik etti. “Çanakkale’yi gezmeyen insanın vatan sevgisini bilmesine imkân yok” diyen Karataş, Türkler’in burnuna Çanakkale’deki şehitlerin kan kokusunun gelmesi gerektiğini söyledi. Çanakkale’nin yanı sıra Kudüs’ün de mutlaka görülmesi gerektiğini kaydeden Karataş, “Dünya’da yurdu, vatanı işgal altında olan vatandaşlar var. Onlar vatanın, yurdun kıymetini çok daha iyi anlıyorlar” dedi.Dualar eşliğinde programını sonlandıran Karataş’a, Tüm Kayserililer Derneği (TÜMKAYDER) Başkanı Fatih Doğan günün anısına bir çiçek takdim etti.

Diğer Haberler