Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ocak 2019

ABONE OL

Vali Yerlikaya’dan Eğitime Tam Destek!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'ya yaptığı ziyarette, Esenler'deki okul arsalarının temini ve ilçedeki eğitim yatırımlarını konuştu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya yaptığı ziyarette, Esenler’deki okul arsalarının temini ve ilçedeki eğitim yatırımlarını konuştu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile birlikte Esenler Belediyesi’ni ziyaret etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yerlikaya ve Yazıcı’yı makamında ağırladı. Ziyarette Esenler Kaymakamı Adil Karataş ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan da hazır bulundu.

OKUL ARSALARI GÖRÜŞÜLDÜ

Esenler’de tam gün eğitime geçmek için ihtiyaç duyulan okul arsalarının temini konularının konuşulduğu ziyarette, ilçede eğitimin kalitesini arttırmak ve fiziki koşulları daha iyi hale getirmek için yapılacak projeler de görüşüldü. Esenler’de derslik sayısını 9 yılda 820’den 1440’a çıkardıklarını söyleyen Göksu, “Tuna Eğitim Vadisi’nin de devreye girmesiyle bu sayı 1.700’e çıkacak ve derslik sayısında İstanbul’da ideal bir noktaya geleceğiz inşallah” dedi. Göksu, Esenler’de eğitimde en ideal seviyeye ulaşmak için hiç bir fedakarlıktan kaçmadıklarının altını çizdi.

EĞİTİM YATIRIMLARI SÜRECEK

Vali Yerlikaya da, Esenler’de mümkün olan alanlarda okul arsası üretmek için değerlendirmelerde bulunduklarını, belediye, valilik ve milli eğitimin birlikte çalışarak yeni okullar yapılacağını söyledi. Yerlikaya, ilçede nitelikli eğitim için yatırımların devam edeceğini söyledi. Toplantı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun, Esenler’de gerçekleştirilen fiziki ve sosyal projeleri de anlatmasının ardından sona erdi.

Diğer Haberler