Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Eylül 2016

ABONE OL

Uzmanlarından ‘kentsel Yaşam’

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi'nden çıkan ve uzman akademisyenlerin çalışmalarının yer aldığı “Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik” kitabı, bu alanda araştırma yapanlar için de başvuru kaynağı niteliğinde.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nden çıkan ve uzman akademisyenlerin çalışmalarının yer aldığı “Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik” kitabı, bu alanda araştırma yapanlar için de başvuru kaynağı niteliğinde.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Şehir Düşünce Merkezi 2015 yılı içerisinde gerçekleştirdiği “Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik” konulu iki ayrı atölye çalışmasının sunumlarını, “Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik” adı ile kitaplaştırdı. Kitabın temelini sürdürülebilirlik kavramının ve kentsel sürdürülebilirlik konusunun teorik ve somut örnekler üzerinden tartışılması oluşturuyor. Uzman akademisyenlerin çalışmalarının yer aldığı kitap, bu alanda araştırma yapanlar için de başvuru kaynağı niteliğinde.

KENTE DAİR BİRÇOK KONU İŞLENİYOR

Fotoğraflarla zenginleştirilen ve 192 sayfadan oluşan kitapta; “Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik”, “Kentsel Yaşamda Kamusal Alanlar Konut Alanları ve Kamusal Alanlar Arasındaki İlişkinin Sorgulanması”, “Mekânın Cinsiyeti Vardır”, “Kayseri Kültür Yolu ve Kentsel Sit Alanı Tasarımı”, “TSMD İstanbul’da 44 Okul” ve “Şehir ve Ağaç İlişkisi Üzerine” konular işleniyor.

“Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik” kitabına; Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, Esenler Belediyesi, Belediye Ek Hizmet Binaları, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV) ve kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

http://www.sehirdusunce.com/kitapdetay.aspx?KID=4010

Diğer Haberler