Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Ağustos 2018

ABONE OL

Uysal: Kentsel Dönüşüm Hız Kazanacak

Esenler Halk Meclisi’nde konuşan İBB Başkanı Uysal, yeni dönemde kentsel dönüşümün daha hızlı devam edeceğini söyledi.

Esenler Halk Meclisi’nde konuşan İBB Başkanı Uysal, yeni dönemde kentsel dönüşümün daha hızlı devam edeceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Esenler’i ziyaret etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte ilçede yürütülen çalışmaları inceledi, Göksu yapılan çalışmalar hakkında Uysal’a bilgi sundu. Daha sonra iki başkan Cuma namazı için Esenler Güneştepe Camii’ne geçti. Cami çıkışında Esenler Belediyesi’nin her Cuma düzenlemiş olduğu Halk Meclisi’ne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, vatandaşlarla hasbihal etti ve yapılan çalışmaları paylaştı.

GÖKSU’DAN UYSAL’A TEŞEKKÜR

Halk Meclisi’nde ilk önce Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu vatandaşlara hitap etti. Göksu, “Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal bizlerle birlikte. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak Engelliler Külliyesi son aşamada inşallah. Yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan buradan karşıya geçiş var. 30 bin küsur metre alanda da açık otopark var. Esenler’de büyük bir çalışma var. Esenler’e ne yapsak azdır” şeklinde konuştu. Göksu, konuşmasından sonra İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ı kendisi takdim etti.Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra fırsat buldukça her Cuma namazını farklı bir ilçede kılmaya çalıştığını belirterek konuşmasına başlayan Uysal, “Bugün de Cumamızı Esenler ilçemizde eda ettik. Başkanımızın Esenler’de yaptıklarını biliyorsunuz. Bu konuda İlçe Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Hükümetimiz omuz omuza verdikten sonra inşallah her şeyin üstesinden geliriz” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZLA DEVAM

Esenler’in en büyük sorunlarını çözdüklerini ve yeni projelerinde yakın zamanda hizmete açılacağını belirten Başkan Uysal sözlerini şöyle sürdürdü: “Esenler’e Engelliler Merkezi yapacağız, kentsel dönüşüme başlıyoruz, her mahallede cami, her mahallede belediye hizmet alanı olacak. Ama asıl önemlisi bu kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşüm bugüne kadar bir şekilde gitti. 24 Haziran’dan sonra yeni bir sistem geldi. İnşallah yeni dönemde, daha hızlı yürüyecek. Nasıl daha hızlı yürüyecek? Eskisi gibi bürokratlara iş boğulmayacak. Hızlı bir şekilde yürüyecek. Ama onu da görüyorsunuz, nasıl çelme takarız diye hesap yapıp duruyorlar. İnşallah o hesaplar tutmayacak. Biz samimi olduktan sonra, samimi bir şekilde çalıştıktan sonra üstesinden gelemeyeceğimiz bir problem olmaz. Şimdi imar barışı var, kentsel dönüşüm var, birçok şey var. Birileri de gelip sizlerin aklını karıştırmak için bir şey söylüyor. Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte daha fazla gelip, aklınızı karıştırmaya daha fazla çalışacaklar. Bugüne kadar AK Parti iktidarı ve Sayın Cumhurbaşkanımız görevde olduğu müddetçe hiç kimseyi mağdur etmedi, mağdur ettirmedi. Bu konuda da inşallah her yaptığımız işte önce vatandaş diyeceğiz. Vatandaş nasıl mağdur olmaz ona bakacağız.”

ESENLER’İN ESKİ HALİNİ BİLİYORUM

Esenler’in eski halini herkesin bildiğini söyleyen Uysal, “Şu anda baktığınız zaman yapılacak çok iş var. Yapar mıyız? Evet, yaparız inşallah. Esenler’e baktığımız zaman, tabi ben 1997’de Başakşehir’e taşındım. Hep Esenler’den geçtim. O zamanlar buranın eski halini biliyoruz. Hep yaparak geldik, yaparak devam edeceğiz. İnşallah sizler de omuz verirseniz daha hızlı yaparız” dedi.İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu 15 Temmuz Millet Bahçesi proje alanına geçti. Göksu burada Başkan Uysal’a proje hakkında yerinde bilgi sundu.

Diğer Haberler