Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Mayıs 2016

ABONE OL

‘üstat’ Işılak Konseriyle Anıldı

Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısakürek, Uğur Işılak'ın Esenler'de verdiği konserle anıldı.

Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısakürek, Uğur Işılak’ın Esenler’de verdiği konserle anıldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Esenler Battalgazi Malatya Gençlik Derneği ile ortaklaşa Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 33. yılında usta şaire saygı gecesi düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen gece, Necip Fazıl Kısakürek’in kendi sesinden hayatını anlattığı tanıtım filmi ile başladı.

O’NU ANLAMAK VE DERS ALMAK GEREKİR

Tanıtım filminin ardından selamlama konuşması yapan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, “Necip Fazıl’ın adını duyduğumuzda heyecanlanmamak mümkün değil. Necip Fazıl, çokça şiirlerini dinlediğimiz ve onun dava anlayışıyla yoğrulduğumuz bir dönemin şairidir. O’nu anlamak ve kılavuz edinmek gerektiğini düşünüyorum. Şu an ülkeyi yöneten kadrolar Necip Fazıl’dan ders aldılar” diye konuştu.

ÜSTAT GEÇİNENLER VE ÜSTAT’TAN GEÇİNENLER VAR

Programda konser veren Uğur Işılak, Necip Fazıl Kısakürek ile ilgili şunları söyledi:

“Üstat geçinenler ve Üstat’tan geçinenler var. Bir de Üstat’ın eserleriyle geçinenler var. Allah Necip Fazıl Kısakürek’in eserleriyle bir ömür geçirebilmemizi nasip eylesin. Necip Fazıl denildiğinde O’nun şair tarafı aklımıza gelir. O sadece şair değildir, bu topraklara hizmet etmiş büyük bir dava adamı ve gönül adamıdır.”

NECİP FAZIL’IN ESERLERİ SESLENDİRİLDİ

Programda Uğur Işılak, Necip Fazıl’ın şiirlerinden bestelediği; “Anneciğim”, “Şarkımız”, “Sakarya Türküsü”, “Kaldırımlar” ve “Geçilmez” adlı eserlerini seslendirdi. Dinleyenler de Işılak’a hep bir ağızdan eşlik etti.

Diğer Haberler