Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Temmuz 2014

ABONE OL

‘üstat’ Işılak İle Anıldı

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Türk edebiyatının üstadı Necip Fazıl Kısakürek, sanatçı Uğur Işılak’ın “Üstat” adlı albümünden söylediği şarkılarla Esenler’de anıldı.

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Türk edebiyatının üstadı Necip Fazıl Kısakürek, sanatçı Uğur Işılak’ın “Üstat” adlı albümünden söylediği şarkılarla Esenler’de anıldı.

Türk edebiyatının üstadı Necip Fazıl Kısakürek, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programlar kapsamında Esenler’de anıldı. Binlerce vatandaşın Dörtyol Meydanı’ndaki yerini aldığı programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Genel Koordinatörü Mehmet Çelik de katıldı. Gecede sanatçı Uğur Işılak da seslendirdiği şarkılarla Esenlerli hayranlarıyla buluştu.

NECİP FAZIL’I ÇİZDİ

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, üstat Necip Fazıl Kısakürek’in hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti. Programda Ressam Rüstem Yılmaz da, sahnede kısa sürede çizdiği Necip Fazıl portresiyle dinleyenlerden büyük alkış aldı. Yılmaz, çizdiği resmi Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya hediye etti.

BİR ALLAH AŞIĞI

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Gazze’de yaşanan katliamdan dolayı Esenler’de düzenlenen Ramazan etkinliklerini iptal etmemelerini, “Biz burada bir eğlence yapmıyoruz. Anadolu’yu Mayalayan gönül sultanlarımızı anıyoruz. Burada Said Nursi Hazretlerini, Mevlana’yı, Adıyaman’ın Seyda’sını ve bir dava adamı Necip Fazıl Kısakürek’i anıyoruz” şeklinde açıkladı. Necip Fazıl’ın eğitime çok önem verdiğini vurgulayan Göksu, “O, ciltler dolusu kitaplarıyla bu ülkede binlerce gencin yetişmesi için varını yoğunu ortaya koydu” dedi. Üstadı Esenler’de anmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Göksu, “Sadece Allah dediği için yıllarca bu ülkenin cezaevinde yattı. Bugün Necip Fazıl Kısakürek’i İstanbul’un merkezi ilçesi Esenler’de anıyoruz elhamdülillah” diye konuştu.

FİLİSTİN VE ÜSTAT İÇİN SESLENDİRDİ

Gecede meydanı dolduran vatandaşların coşkulu alkışları eşliğinde sahne alan Sanatçı Uğur Işılak, konserine “Üstat” adlı albümünde yer alan Necip Fazıl Kısakürek’in “Kaldırımlar” adlı şiirine yaptığı besteyle başladı. “Üstadı sadece ismiyle, mücadelesiyle değil O’nu şiirleriyle ve adına yaptığımız bestelerle anmak istiyoruz” diyen sanatçı, “Bütün eserlerimiz Necip Fazıl için, Filistin için. Her yerde Filistin’i anmakla mükellef hissediyoruz kendimizi” şeklinde konuştu. Söylediği şarkı ve türkülerle vatandaşlara yer yer duygusal, yer yer de coşkulu dakikalar yaşatan Işılak, Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya kendisini Esenlerliler ile tekrar bir araya getirdikleri için teşekkür etti.

Diğer Haberler