Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Mart 2019

ABONE OL

Ustalara Taş Çıkarttılar

ESEV'de Enstrüman ve Müzik Eğitimi branşlarında sezon boyunca eğitim alan öğrenciler, verdikleri konserle ustalara taş çıkarttılar.

ESEV’de Enstrüman ve Müzik Eğitimi branşlarında sezon boyunca eğitim alan öğrenciler, verdikleri konserle ustalara taş çıkarttılar.

Esenler’in sanata açılan kapısı Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, 2018-2019 kültür sanat sezonunda aldıkları eğitimlerle geliştirdikleri yeteneklerini sahnede sergiliyor. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konser programlarında; Türk Halk Müziği Korosu, bağlama ve şan öğrencileri ayrı ayrı verdikleri konserlerle seyirciyle buluştu.

YETENEKLERİNİ KONUŞTURDULAR

Bağlama hocası Hüseyin Yazan, Şan hocası Ayşe Kıtay ve Koro Şefi Erdal Şahin’in öğrencileriyle birlikte verdikleri konserlerde “Hal Hal”, “Gülpembe”, “Anlamazdın”, “Sevdim Seni Bir Kere”,”Bana Yalan Söylediler”, “Ah Neyleyim Gönül Senin Elinden”, “Beyaz Giyme Toz Olur” ve “Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık” gibi eserleri seslendirdiler. Öğrencilerin eğitmenleriyle birlikte yeteneklerini sergiledikleri konserler, dinleyenlerden tam not aldı.

Diğer Haberler