Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ağustos 2017

ABONE OL

Usta Yönetmen Filmiyle Anıldı

Türk sinemasında "Milli Sinema" akımının öncülerinden yapımcı, yönetmen ve senarist Yücel Çakmaklı, vefatının 8. yılında, Esenler'de düzenlenen "Yazlık Sinema Günleri"nde, "Birleşen Yollar" filmi ile anıldı.

Türk sinemasında “Milli Sinema” akımının öncülerinden yapımcı, yönetmen ve senarist Yücel Çakmaklı, vefatının 8. yılında, Esenler’de düzenlenen “Yazlık Sinema Günleri”nde, “Birleşen Yollar” filmi ile anıldı.

Esenler Belediyesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Yazlık Sinema Günleri” kapsamında yapımcı, yönetmen ve senarist Yücel Çakmaklı, vefatının 8. yılında, yönetmenliğini yaptığı “Birleşen Yollar” filmi ile anıldı. 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda düzenlenen “Yazlık Sinema Günleri”nde ilk olarak usta yönetmenin sinema hayatını anlatan bir belgesel gösterildi. Ardından, yönetmenliğini Yücel Çakmaklı’nın yaptığı, başrollerini Türkan Şoray ile İzzet Günay’ın paylaştığı, Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden “Birleşen Yollar” beyaz perdeye yansıdı. Esenlerliler, sıcak yaz ayında, açık havada hep birlikte Türk sinemasının efsane filmlerinden birini izlemenin keyfini yaşadılar.

Diğer Haberler