Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Aralık 2017

ABONE OL

Urfalı Kardeşlerini Misafir Ediyorlar

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Şanlıurfa'dan Esenler'e gelen 180 öğrenciyi, Esenlerli kardeşleri karşıladı. Esenlerli öğrenciler, Urfa'dan gelen misafirlerini 3 gün boyunca evlerinde ağırlayacaklar ve birlikte İstanbul'u gezecekler.

“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Esenler’e gelen 180 öğrenciyi, Esenlerli kardeşleri karşıladı. Esenlerli öğrenciler, Urfa’dan gelen misafirlerini 3 gün boyunca evlerinde ağırlayacaklar ve birlikte İstanbul’u gezecekler.

İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Şanlıurfa Karaköprü Ortaokulu’ndan 180 öğrenci Esenler’e geldi. Esenler’deki 12 orta okuldan 180 öğrenci de, Urfalı kardeşlerini sıcak bir şekilde karşıladı, tanıştı ve hemen kaynaştı. Esenlerli öğrenciler, Urfa’dan gelen misafirlerini 3 gün boyunca evlerinde ağırlayacaklar, birlikte sohbet edip, gezerek, aileleriyle birlikte dostluklar kuracaklar. Urfalı öğrenciler, Esenlerli kardeşleriyle birlikte İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezecekler ve kardeşliklerini pekiştirecekler.

KARDEŞLİK SOFRASINDA YEMEK YEDİLER

Urfalı öğrenciler uçaktan iner inmez soluğu Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde aldı. Esenlerli ev sahibi öğrencilerle tanışıp kaynaştıktan sonra hep birlikte yemek yediler ve sohbet ettiler. Esenler’de kurulan kardeşlik sofrasında bir araya gelen öğrencileri Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren de yalnız bırakmadı.

MUHABBETİNİZ DAİM OLSUN

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, öğrencilere bir selamlama konuşması yaptı. Bolat, “Urfalı kardeşlerimizi Esenler’de ağırlamak bizi çok mutlu ediyor. İstanbul’da yaşadığınız anılarla ve kurduğunuz dostluklarla inşallah muhabbetinizi devam ettireceksiniz” dedi.

İKİ KADİM ŞEHRİN ÖĞRENCİLERİ ESENLER’DE

Türkiye’nin iki güzide ilinden öğrencileri bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, “Kadim şehir Urfa’dan bir başka kadim şehir İstanbul’a hoş geldiniz. İstanbul, ecdadımızın başkentidir. Burası ülkemizin, hatta dünyanın en güzide şehridir. Siz Urfalılar İstanbul’un, İstanbullular ise Urfa’nın sahibisiniz çünkü biz birlikte Türkiye’yiz” diye konuştu.

KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRDİLER

Kardeşlik sofralarında yenilen yemeklerin ardından öğrenciler hep birlikte büyük bir keyifle sinema izlediler, ESEV konserinde şakı ve türküler dinleyerek gönüllerince eğlendiler.

İLK KEZ UÇAĞA BİNDİM, İLK KEZ İSTANBUL’A GELDİM

“Biz Anadoluyuz” projesi ile yeni arkadaşlıklar edinmekten çok mutlu olduğunu söyleyen Şanlıurfalı misafir öğrenci Ahmet Balıkan, “Hayatımda ilk kez uçağa bindim ve ilk kez İstanbul’a geldim, çok mutlu ve heyecanlıyım. Asıl mutlu olduğum diğer konu da burada kendi yaşıtımız arkadaşlarımızla ve onların aileleriyle tanış olmamız. Burada bir otelde değil de onların evinde, aile ortamında kalmak bizi çok mutlu etti. Bize kapılarını açtıkları için kendilerine çok teşekkür ederim” dedi.

İKİMİZ DE ÇİĞKÖFTE AŞIĞIYIZ

Fidan Demircioğlu Ortaokulu öğrencisi ev sahibi Yücel Emirçağan da, Urfalı Ahmet’i çok sevdiğini ve kendisini evlerinde ağırlamaktan mutlu olduğunu belirtti. Yücel, “Tanıştığımız anda Ahmet’i kendime yakın hissettim ve konuşunca baktık ki çok ortak noktamız var. İkimiz de acılı çiğköfteyi ve spor yapmayı çok seviyoruz. İnşallah bir gün ben de Şanlıurfa’ya gidersem Ahmet ile beraber çiğköfteyi yerinde yeriz” diye konuştu.

Diğer Haberler