Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mayıs 2014

ABONE OL

Unutulmayacak Anneler Günü

Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, "Anneler Günü" dolayısıyla, ilçedeki yetim annelerini çocuklarıyla birlikte kahvaltıda bir araya getirerek onlara unutamayacakları bir gün yaşattı.

Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, “Anneler Günü” dolayısıyla, ilçedeki yetim annelerini çocuklarıyla birlikte kahvaltıda bir araya getirerek onlara unutamayacakları bir gün yaşattı.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki yetimler ile ailelerinin her zaman olduğu gibi 12 Mayıs Anneler Günü’nde de onları yalnız bırakmadı. ilçedeki yetimleri ve annelerini kahvaltı programında bir araya getirdi. Kemer Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ve ilçedeki yetim anneleri çocuklarıyla birlikte katıldı.

HER ZAMAN YANININZDAYIZ

Hep birlikte yapılan kahvaltının ardından bir konuşma yapan AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, her zaman kendilerin emanet üstlendikleri yetimlerin yanında olduklarını belirterek, “AK Parti Esenler Kadın Kolları olarak her zaman yanındayız. Anneler gününüzü kutluyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

ANNELİK GÜÇ VE DERMAN İSTİYOR

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da, anneler gününü kutlayarak, “Annelik güzel bir vazife. Annelik babalığa göre biraz daha güç ve derman istiyor. Anneler gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Belediye Başkanımıza ve Kadın Kollarımıza teşekkür ediyorum. Bizi her sene bir araya getiriyor. Sizlere çocuklarınızla birlikte hayırlı ve huzurlu bir hayat diliyorum” dedi.

AYRI BİR HASSASİYETLE GÖZETİYORUZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise, “Anne demek yürek, sevgi ve fedakarlık demektir. Anne yemez, yedirir. Aslında şöyle baktığımızda dünyamız annedir. Annelik Allah’ın bir kadına verdiği en kutsal vasıftır. Bir evde annenin boşluğu asla doldurulamaz. Bildiğimiz başka bir şey var ki, yeryüzü imtihan demektir. Hayattaki imtihanları başarılı bir şekilde geçersek bizi, mükafatların en büyüğü cennet bekliyor demektir. Yetime bakmak, kutsal kitabımızın her yerinde büyük bir övgü ile geçer. Hz. Peygamber, ‘yetime bakan benimle cennette yan yana olacaktır’ demiştir. Bizler de yerel yöneticiler olarak, sizlere olan desteğimizi kat ve kat artıracağız. Biz şehir dediğimizde, yetimin başını okşayacak, yoksula ve yolda kalana yardım edeceğiz. Bizim için şehir budur. Yoksa şehir mekandan ileri gidemez. Belediye olarak bütün insanlarımızı gözettiğimiz gibi, yetimlere ayrı bir hassasiyetle gözetiyoruz” diye konuştu.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve beraberindekiler, yetimlere ve annelere çeşitli hediyeler dağıtmasıyla program sona erdi.

Diğer Haberler