Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Ağustos 2014

ABONE OL

Üniversiteli Çocuklar Kep Attı

Çocuk Üniversitesi'nin "Büyümüş de Küçülmüş" üniversitelileri, cübbe giyip kep attı.

Çocuk Üniversitesi’nin “Büyümüş de Küçülmüş” üniversitelileri, cübbe giyip kep attı.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Çocuk Üniversitesi, mezunlarını verdi. Çocuklar, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenen bir törenle diplomalarına kavuştular. Diploma törenine; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı ile veliler katıldı.

UNUTLMAYACAK BİR DUYGU

Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Çocuk Üniversitesi’nin çocuklara gelecekleri adına olumlu etkileri olacağını söyledi. Başkan Göksu, “Daha henüz büyümeden, üniversite sınav, fakülte, bölüm stresi çekmeden üniversite sıralarında, üniversite hocalarından ders almak, sonunda üniversite öğrencisi gibi cübbe giyerek diploma almak bu çocuklar için hayatlarında unutamayacakları bir duygu. İleride onlar için çok olumlu sonuçları olacak bu programın oluşmasında bizlere destek veren Yıldız Teknik Üniversitesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ESENLERLİ ÇOCUKLAR ÇOK ŞANSLI

Esenlerli çocukların çok şanslı olduğunu söyleyen Göksu “Böyle bir etkinlik belki de Türkiye’de bir ilk. Bizler tamamen çocuklarımızı düşünerek düzenlediğimiz bu programla onlara özgüven kazandırmayı amaçladık. Hayatta kazanılması gereken en önemli şey özgüvendir. Bir çocuk küçük yaşta özgüven kazanırsa bu özgüven o çocuğu ileride çok güzel yerlere taşır” şeklinde konuştu.

GELECEĞİMİZİ EĞİTİYORUZ

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de,“Çok güzel bir ortamda bu çocuklarla birlikte olmanın onurunu yaşadık. Bu programa katıldığımız için çok mutluyuz. Geleceğimiz bu çocuklara emanet. Biz onları ne kadar iyi eğitirsek, geleceğimizi o kadar iyi hazırlarız. Esenler Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

MİNİKLERİN MEZUNİYET COŞKUSU

Törenin sonunda Çocuk Üniversitesi’nin “Büyümüş de Küçülmüş” üniversitelileri, sahnedeki yerini aldı. Başkan Göksu ve Rektör Yüksek’in elinden diplomalarını alan çocuklar cübbe giyip kep attı. Çocukların bu neşeli anlarını aileleri de çektikleri fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.

BİLİME ÇOCUK DOKUNUŞU

Proje kapsamında Esenler genelinde 122 öğrenci, “Bilim”, “Buluşlar Tarihi”, “Kültürel Miras”, “Canlıların Dünyası ve Teknoloji”, “Değer ve Hoşgörü”, “Bilim ve Deney”, “Matematik Dünyası”, “Lider Kim?”, “Doğamız ve Biz” konularında Yıldız Teknik Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden eğitim aldılar. Çocuklar, eğitimlerle asit – baz deneyi, mikroskopta insan vücudu hücreleri ve teleskopla güneş lekeleri izleme gibi birbirinden farklı derslere katıldılar. Çocuklar toplam 240 saatlik bir eğitimin ardından mezun oldular.

Diğer Haberler