Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mart 2018

ABONE OL

Umre Öncesi Birliktelik Vurgusu

Esenler'de görev yapan din görevlileri, Umre ziyareti öncesi bir araya geldikleri toplantıda, kutsal topraklarda Esenler'in ve ülkemizin birliği için dualar edeceklerini söylediler.

Esenler’de görev yapan din görevlileri, Umre ziyareti öncesi bir araya geldikleri toplantıda, kutsal topraklarda Esenler’in ve ülkemizin birliği için dualar edeceklerini söylediler.

Esenler’de görev yapan din görevlileri, Umre ziyareti öncesi Esenler Belediyesi’nin düzenlediği yemekli toplantıda bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Müftüsü Halil Şekerci de katıldı.

GELECEĞİMİZ MİLLİ RUHLA YETİŞMELİ

Toplantıda, gelecek nesillerin milli ruhla yetişmesinin önemine dikkat çeken Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, şu ifadeleri kullandı:

“Esenler çok genç bir nüfusa sahip. Bu genç nüfusun, toplumda var olmasını arzu ettiğimiz değerlerle büyüyüp gelişmesi için hepimize sorumluluklar düşüyor. Bu görev ve sorumluluklarımız arasında en önemlisi, milli ruhu aşılamamız. Nesillerimizin milli ruhla ve direnişle büyümesi hepimizin tarihi, insani ve vicdani sorumluluğudur. Bu açıdan sorumluluklarımızı yerine getirmemiz amacıyla hasbihal etmek zorundayız. Ben, burada bizimle, bu hayırlı toplantıya iştirak ettiğiniz hepinize teşekkür ediyorum.”

BİRLEŞTİRİCİ OLALIM

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, din görevlilerinin söylemlerinin birleştirici olması gerektiğine vurgu yaparak, “Kültürel dejenerasyon, hudutlarımızı tehdit eden teröristlerden de tehlikelidir. Bu toplumdaki dejenerasyonu tersine çevirmek ve tekrar dürüst, ahlâklı, namuslu topluma evrilmeliyiz. Böylece büyük bir devlet, büyük bir toplum oluruz. Siz bu toplum için çok önemlisiniz. İmam; önderdir, liderdir. Önce kendimiz uygulayacağız, sonra da toplumdan böyle davranmasını bekleyeceğiz. Söylediğiniz sözler, vereceğiniz fetvalar toplum içinde kırılmaya, ayrışmaya sebebiyet verecekse sükût durun. Bizim, Kur’an ilkeleri, Peygamberimizin söyledikleri ve yaptıkları üzerinden konuşmamız doğrudur” diye konuştu.

Programın sonunda Esenler Müftüsü Halil Şekerci de, 17 Mart Cumartesi günü yola çıkacakları Umre ziyareti öncesi düzenlenen organizasyondan dolayı Esenler Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu ve konuşmasının ardından dualar etti.

Diğer Haberler