Öneri ve Talep Formu
ULUSLARARASI GENÇLİK GÜNÜ

12 ülkenin gençleri Uluslararası Gençlik Günü için Esenler’de buluşacak

Eklenme tarihi 12 Ağustos 2021

ABONE OL

ULUSLARARASI GENÇLİK GÜNÜ İÇİN 12 ÜLKEDEN 2 BİN GENÇ ESENLERDE BULUŞUYOR

12 ülkeden 2 bin genç, Uluslararası Gençlik Günü’nde, birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklerle Esenler’de buluşacak.

Esenler Belediyesi, dünya çapında Uluslararası Gençlik Günü olarak kabul edilen 12 Ağustos’ta; Nijerya, Somali, Türkmenistan, Azerbaycan gibi 12 ülkeden, 2 bin genci Esenler’de ağırlayacak.

Gençlerin gününde, “Gençlerin Gücüne İnanıyoruz!” temasıyla birbirinden renkli ve eğlenceli etkinlikler düzenlenecek.  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Esenler Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçen organizasyonda belediyemizin Genç Yetenek projesinde yer alan gençlerimiz de görev alacak.

ULUSLARARASI GENÇLİK GÜNÜ İÇİN 12 ÜLKEDE 2 BİN GENÇ ÜLKEMİZDE

Gün boyu sürecek etkinliklerde; uluslararası dostluk müsabakaları, görsel şovlar, e-spor müsabakaları, yetenek parkuru, çizgi atölyesi, alandan canlı radyo programları ve elektrikli otomobil lansmanı yapılacak.

Spor müsabakaları, bilgi yarışmaları, söyleşiler ve atölye çalışmalarıyla renklenecek bu özel günde, gençlere sürpriz hediyeler dağıtılacak ve etkinliklere katılan herkese 2 GB ücretsiz internet hediye edilecek.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da gençlerle buluşacağı ve birbirinden renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olacak Uluslararası Gençlik Günü etkinliklerine tüm halkımız davetlidir.

Tarih : 12.08.2021 Perşembe
Saat : 13.30
Yer : Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi –ESENLER

Diğer Haberler