Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Mayıs 2013

ABONE OL

Uluslar Arası Müsabakalar Final Yaptı

35 ülkeden 400’ü aşkın sporcunun kıran kırana mücadele ettiği “3. Esenler Uluslar Arası Spor Müsabakaları” hafta sonu yapılan futbol karşılaşması finaliyle sona erdi.

35 ülkeden 400’ü aşkın sporcunun kıran kırana mücadele ettiği “3. Esenler Uluslar Arası Spor Müsabakaları” hafta sonu yapılan futbol karşılaşması finaliyle sona erdi.Esenler Belediyesi ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliğinde düzenlenen “3. Esenler Uluslar Arası Spor Müsabakaları”nda heyecan sona erdi. Gençleri spora teşvik etmek ve kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere ilgilerini artırmak amacıyla düzenlenen organizasyonda, farklı ülkelerden gelerek İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencileri, Esenler’de mücadele etti. Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleşen organizasyon, Asya’dan Avrupa ve Afrika kıtasına kadar 35 ülkeden 400’ü aşkın sporcunun rekabetine sahne oldu. Yaklaşık 3 ay süren ve daha önce basketbol, voleybol, satranç ve masa tenisi kategorilerinde dereceye giren takımların belli olduğu organizasyonda, geçtiğimiz hafta sonu yapılan karşılaşmayla futbol kategorisinde de kupanın sahibi belli oldu.

Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Belediyesi Halı Saha Tesisleri’nde gerçekleşen final müsabakasında karşı karşıya gelen Kosova ve Karadağ takımlarından şampiyonluk kupasına, rakibini 3-1’lik skorla geçen Kosova uzandı. Final karşılaşmasının ardından organizasyonun ödül töreni de gerçekleştirildi. Şampiyon takıma kupa ve madalyalarını Kosova İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina, ikinci Karadağ’a ise ödüllerini Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Ali Arık Mert takdim etti.

Müsabakalarda toplam 5 kategoride mücadele ederek dereceye giren takımlar, Haziran ayının 2. haftası düzenlenecek 2. Esenler Eğitim Festivali’nde gerçekleştirilecek törende kupa ve ödüllerine kavuşacak.

3. Esenler Uluslar Arası Spor Müsabakaları’nda dereceye giren ülkeler şöyle:Basketbol1. Bosna-Hersek2. Moğolistan3. KosovaVoleybol1. Bosna-Hersek2. Azerbaycan3. AfganistanSatranç1. Kırgızistan2. Bosna-Hersek3. TürkmenistanMasa Tenisi1. Afganistan2. Kosova3. Bosna-HersekFutbol1. Kosova2. Karadağ3. Uygur

Diğer Haberler