Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Nisan 2017

ABONE OL

Uğur Işılak’tan Vatan Türküleri

Sanatçı Uğur Işılak, Esenler'de verdiği konserde söylediği vatan ve memleket türküleriyle dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Sanatçı Uğur Işılak, Esenler’de verdiği konserde söylediği vatan ve memleket türküleriyle dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri kapsamında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla, ünlü sanatçı Uğur Işılak, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir konser verdi. Sanatçı, türkülerini sevenleriyle birlikte söyledi.

UNUTULMAZ BİR GECE

Sevilen sanatçı konserinde; “Yetmiyor Bana”, “Kul Bana Küstü”, “Kerkük Zindanı”, “Benim Sadık Yarim Kara Topraktır”, “Vatan Sağolsun” ve “Bayrağı Elden Bırakma” eserlerini seslendirdi. Söylediği şarkı ve türkülerle sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşatan Işılak’ın konserine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Salonu dolduran Esenlerliler, sanatçının şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti.

HAKİMİYET ARTIK MİLLETİN

Esenlerliler ile buluşmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Işılak, 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Kimsenin oy tercihine karışacak değilim ama oy tercihine karışmayı bırakıp ‘Evet’ diyenleri cahillikle itham eden bir tayfa var. ‘Benim gibi düşünmeyen cahildir’ diyorlar. Bu düşünce yapısı yıllardan beri Türkiye’ye hâkim, bu kafa halkı küçük gören kafa, bu kafa, siz bilmezsiniz biz biliriz, diyen kafa. 15 senedir bu kafa artık yok, 15 senedir artık çok fazla sesleri çıkmıyor; çünkü artık millet hâkimiyeti ele geçirdi. Siz bizi cahil olarak, çoban olarak dışladınız, siz ne anlarsınız dediniz dışladınız, biz artık bunun hesabını soracağız dediler.”

Diğer Haberler